آمادگی نتانیاهو برای مذاکره مستقیم و بی‌قید و شرط با عباس

فلسطين

نخست وزیر رژیم صهیونیستی آمادگی خود برای مذاکره مستقیم و بی‌قید و شرط با محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین؛ چه در رام الله و چه هر شهر دیگری را اعلام کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از سایت شبکه العربیه به نقل از منابع قدس اشغالی، بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل در دیدار با هیاتی از جنبش صهیونیستی "زنان صلح برقرار می‌کنند" خاطرنشان کرد که آماده مذاکره با عباس در رام‌الله یا هر جای دیگر است.

وی با وجود تاکید بر اینکه هیچ پیش شرطی برای مذاکره ندارد، اعلام کرد که حل منازعه فلسطینی صهیونیستی باید بر اساس راهکار تشکیل دو کشور صورت بگیرد و کشور خلع سلاح شده فلسطینی که در این راستا تشکیل می‌شود باید موجودیت "کشور قومیتی ملت یهود" را به رسمیت بشناسد، اما فلسطینیان با این مساله مخالف هستند.

نتانیاهو خطاب به اعضای جنبش "زنان صلح برقرار می‌کنند" اظهار داشت که اگر خواستید با عباس دیدار کنید، به وی بگویید که اگر دوست داشته باشد، من آماده دیدار با او هستم.

این جنبش صهیونیستی که اعضای آن را زنان یهودی و عرب طرفدار صلح تشکیل می‌دهند در 8 ژوئیه گذشته و در نخستین سالگرد جنگ سال 2014 غزه خواستار حل مسالمت آمیز منازعه اسرائیلی فلسطینی شدند. اعضای این جنبش همچنین به نشانه اعتراض به این جنگ، به تناسب روزهای جنگ غزه که تقریبا 50 روز بود و رژیم صهیونیستی در جریان آن 2251 فلسطینی را که اکثرا غیرنظامی بودند، شهید کرد، 50 روز روزه داری کردند. در این جنگ 73 صهیونیست نیز که اکثرا نظامی بودند، به هلاکت رسیدند.

گفتنی است که مذاکرات سازش میان طرفین صهیونیستی و فلسطین از ماه آوریل سال 2014 و پس از اینکه با میانجیگری طرف آمریکایی به مدت 9 ماه از سر گرفته شده بود، متوقف شده است و نتانیاهو با وجود اینکه در جریان تبلیغات انتخابات پارلمانی اخیر به صراحت اعلام کرده بود که اعتقادی به تشکیل کشور فلسطین ندارد و عملیات شهرک سازی را که طرف فلسطینی بر توقف آنها به منظور از سر گیری مذاکرات تاکید دارد، هرگز متوقف نخواهد کرد، اما اکنون با ادعای اینکه آماده مذاکره مستقیم و بی‌قید و شرط است، می‌خواهد توپ را به زمین طرف فلسطینی بیندازد و خود را از مسئولیت در قبال توقف این مذاکرات تبرئه کند.

انتهای پیام

کد N942654