تاکید «آیت‌الله مکارم‌شیرازی» بر ضرورت توجه بیشتر به رسانه‌ها

رسانه,مرجع تقليد,مراجع تقليد,آيت‌الله العظمي مکارم شيرازي

آیت‌الله مکارم‌شیرازی گفت: رسانه ابزار مفیدی است، اگر بتوانیم آن را در خدمت دین و اسلام در بیاوریم کار بزرگی انجام داده‌ایم.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، این مرجع تقلید در دیدار کارکنان مرکز صدا و سیمای استان اصفهان به بیان چند نکته مهم در مورد رسانه و صدا و سیما اشاره و اظهار کرد: رسانه یک ابزار مهم ارتباط و تبلیغات در دنیاست، اگر بتوانیم از این ابزار در ابعاد مختلف فرهنگی، سیاسی، اجتماعی و اقتصادی استفاده کنیم، قطعا بسیاری از مشکلات در این عرصه از بین خواهد رفت و اگر نگوییم همه این مشکلات از بین خواهد رفت، بلکه می‌توان گفت این مشکلات قابل تخفیف خواهد بود.

آیت‌الله مکارم‌شیرازی با بیان این‌که «رسانه را باید جدی گرفت» بر ضرورت توجه بیشتر به رسانه و سرمایه‌گذاری در این بخش تاکید و اظهار کرد: لازم است از علوم و تکنولوژی‌های روز در حوزه‌های مختلف بهره گرفت. همانطور که اتم می‌تواند مفید باشد، غیر مفید هم خواهد بود. البته این بستگی به نوع نگاه انسان و سلاطین دارد که چگونه از این علوم بهره‌ بگیرند.

این مرجع تقلید خاطرنشان کرد: امروز غرب این علوم و تکنولوژی را به جای این که به نفع بشریت استفاده کنند، علیه انسان‌ها به کار می‌گیرند و میلیون‌ها انسان را در کشورهای مختلف به خاک و خون می‌کشند.

آیت‌الله مکارم‌شیرازی با بیان این‌که «زبان هنر، زبان بسیار گویاست و کار هزاران منبر را انجام می‌دهد» گفت: رسانه ابزار مفیدی است، اگر بتوانیم آن را در خدمت دین و اسلام در بیاوریم کار بزرگی انجام داده‌ایم.

وی اظهار کرد: باید مراقب باشیم تا رسانه تحت سیطره فرهنگ غرب قرار نگیرد، زیرا تفکرات غربی‌ها در این عرصه مخالف با اسلام است که منشاء فساد نیز دارد.

آیت‌الله مکارم‌شیرازی افزود: اسلام دینی جامع، کامل و دارای فرهنگ غنی است و این دین یک سری خطوط قرمزی دارد؛ باید در تولید فیلم و سریال‌ها، این نوع خطوط قرمز را رعایت کرد و اجازه ندهیم فرهنگ غرب، وارد این نوع خطوط قرمز شود.

به گزارش ایسنا به نقل از حوزه‌نیوز، وی در ادامه به مسائل فرهنگی شهر اصفهان اشاره و خاطرنشان کرد: فرهنگ اصفهان در طول تاریخ، فرهنگ غنی بوده، باید مراقب این فرهنگ باشیم و نگذاریم افکار آلوده آن را از بین ببرد.

این مرجع تقلید افزود: استان اصفهان مهد علما، حوزه و بزرگان دین و مفاخری چون علامه مجلسی‌هاست باید از این ظرفیت رسانه استفاده کرد و زندگی این مفاخر را به تصویر کشید تا مردم بیشتر با زندگی بزرگان دین آشنا شوند و از رفتار و کردار آنها تاثیر بگیرند.

انتهای پیام

کد N942627