آمادگی نتانیاهو برای مذاکره مستقیم و بدون پیش شرط با عباس

سیاسی

نخست وزیر رژیم صهیونیستی تاکید کرد آماده از سرگیری مذاکرات سازش با رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین بدون هر گونه پیش شرط است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از النشره، نتانیاهو در اظهارات خود برای جنبش موسوم به «زنان صلح اسرائیل» گفت: برای دیدار و مذاکرات مستقیم با ابومازن آماده سفر به رام الله و یا هر مکان دیگری هستم.

وی افزود: من پیش شرطی برای این مسئله قرار نمی دهم. نخست وزیر رژیم صهیونیستی با این ادعا که به راه حل دو کشور برای دو ملت پایبند است گفت: ما خواهان تشکیل کشور بدون سلاح فلسطین هستیم که وجود کشور برای قوم یهود را به رسمیت بشناسد.

نتانیاهو خطاب به فعالانی که برنامه دیدار با محمود عباس را دارند گفت: اگر به دنبال دیدار با ابو مازن هستید به او بگویید که من آماده دیدار با او هستم. این در حالی است که مذاکرات سازش میان رژیم صهیونیستی و تشکیلات خودگردان فلسطین آوریل ۲۰۱۴ به خاطر مخالفت مسئولان صهیونیست با آزادی دور چهارم از اسرای فلسطینی با شکست مواجه شد و تلاش های آمریکا برای احیای این مذاکرات بی نتیجه ماند.

جنبش زنان اسرائیل که شامل زنان یهودی و عربی است درتاریخ ۸ جولای با روزه دسته جمعی و در راستای درخواست برای حل و فصل مسالمت آمیز نزاع فلسطینی-اسرائیلی و به مناسبت اولین سالروز جنگ ۵۱ روزه تشکیل شد. در این جنگ که در تابستان سال گذشته به وقع پیوست ۲۲۵۱ فلسطینی که اکثر آنها افراد غیر نظامی بودند به شهادت رسیدند و حدود ۱۱ هزار نفر دیگر مجروح شدند.