دیدار ظریف با نخست وزیر الجزایر

محمدجواد ظريف,توافق جامع هسته‌اي

وزیر امور خارجه کشورمان در ادامه سفر به شمال آفریقا عصر امروز به وقت محلی با نخست وزیر الجزایر دیدار و گفتگو کرد .

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران ( ایسنا )، عبدالمالک سلال در این دیدار با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران اقدام موثر و مثبتی در مذاکرات هسته ای انجام داد گفت: این نتیجه را به دولت و ملت ایران تبریک می گوییم.

وی گفت: مصمم هستیم در فضای جدید بعداز توافق هسته‌ای، گام‌های بزرگتری در چارچوب توسعه مناسبات دو کشور برداریم.

عبدالمالک سلال خواستار پیگیری اجرای توافقات کمیسیون عالی اقتصادی دو کشور شد و گفت: روابط دو کشور در آینده بیش از پیش گسترش می‌یابد .

وی همچنین خواستار فعال‌تر شدن دو کشور در زمینه همکاری‌هایی مانند صنعت، معدن و کشاورزی شد .

به گزارش ایسنا ظریف هم در این دیدار گفت: حل موضوع هسته‌ای نشانه این بود که با کشورهای مستقل نمی‌توان با زبان تحریم صحبت کرد بلکه باید گفتگوها مبتنی بر تکریم و احترام باشد .

وزیر امور خارجه کشورمان افزود : این مذاکرات سابقه خوبی برای منطقه ما ایجاد کرد و فرصت خوبی برای دیپلماسی در منطقه بوجود آوردو البته این مذاکرات تهدیدی علیه هیچ کشوری به شمار نمی رود.

آقای ظریف با اشاره به برخی مشکلات در منطقه گفت : معتقدیم خود کشورهای منطقه باید مشکلاتشان را از طریق گفتگو حل و فصل کنند .

وی افزود : کمک به گسترش گفتگو میان این کشورها از محورهای مهم دیپلماتیک ایران است .

ظریف اظهار امیدواری کرد : اجلاس آینده کمیسیون عالی اقتصادی دو کشور به توسعه روابط دو جانبه ایران و الجزایر کمک کند .

قبل از این دیدار ظریف با رمطان لعمامره وزیر امور خارجه الجزایر نیز دیدار کرد که در این دیدار دوطرف آخرین وضعیت مناسبات دو جانبه و زمینه توسعه روابط و همچنین مسائل منطقه ای و بین المللی را بررسی کردند .

انتهای پیام

کد N942506