حزب حاکم سنگاپور باید برای کسب تک تک کرسی‌های پارلمان بجنگد

در شرایطی که سنگاپور 11 سپتامبر انتخابات پارلمانی برگزار می‌کند، ثبت نام نامزدهای انتخابات نشان می‌دهد که حزب حاکم اقدام مردم متعلق به نخست وزیر سنگاپور باید برای اولین بار در 50 سال گذشته برای حفظ تک تک 89 کرسی پارلمان با اپوزیسیون رقابت کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رویترز، سنگاپور در 11 سپتامبر (20 شهریور) آماده برگزاری انتخابات پارلمانی می‌شود که یک سال زودتر از زمان موعد برگزاری می‌شود.

موسس حزب حاکم که دی کو آن یو، پدر نخست وزیر کنونی سنگاپور است، پیش از استقلال این کشور در 1965 شش سال بر آن حکومت کرد. حزب اقدام مردمی از سال 2011 تلاش می‌کند تا عملکرد خود را ارتقا دهد. در آن دوران به دلیل نارضایتی مردم از قیمت بالای مسکن و هزینه‌های زندگی و مهاجرت، رای این حزب به شدت کاهش یافته بود. از آن زمان به بعد دولت محدودیت ورود کارگران خارجی اعمال کرد و افراد مسن را تحت پوشش بالای بیمه قرار داد.

لی هسین لونگ، نخست وزیر سنگاپور پس از پر کردن برگه‌های مربوط به نامزدی در انتخابات گفت‌: این درباره آینده شماست. با جدیت به حزب ما رای بدهید و مطمئن باشید که با هم می‌توانیم برای سنگاپور کار کنیم.

پایگاه خبری دولتی سنگاپور موسوم به "چنل نیوز ایژیا" در پایان ثبت نام نامزدها گزارش داد، نامزدها از 16 گروه حوزه انتخابیه متشکل از چهار تا شش کرسی و 13 حوزه انتخابیه تک کرسی به تایید رسید. به گفته یک تحلیل‌گر، انتظار می‌رود که حزب حاکم متعلق به نخست وزیر سنگاپور همچنان در قدرت باقی بماند و عملکرد بهتری را نشان دهد و مانع سقوط محبوبیت خود شود. انتخابات پارلمانی در سنگاپور در شرایطی انجام می‌شود که رشد اقتصادی کاهش یافته است.

انتهای پیام

کد N942298