توصیه اندیشکده انگلیسی برای حضور نظامی این کشور در شرق اروپا

یک اندیشکده انگلیسی به دولت این کشور هشدار داد، باید نیروهای زمینی انگلیس در شرق اروپا استقرار دائمی پیدا کنند تا جلوی تهاجم روسیه به اراضی این منطقه گرفته شود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، به نقل از روزنامه دیلی میل، کارشناسان اندیشکده "انجمن هنری جکسون" در گزارشی مدعی شدند، انگلیس باید برای حفاظت از کشورهای حوزه بالتیک و رومانی در برابر سیاست‌های آتی ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه تلاش بیشتری انجام دهد.

بر اساس گزارش اندیشکده انجمن هنری جکسون، انگلیس برای نخستین بار در دو دهه گذشته با یک رقیب دولتی جدی در قاره اروپا روبرو شده و باید یک ردپای نظامی جدید را به وجود آورد.

این گزارش با عنوان"بعد از کریمه: به سمت یک ژئواستراتژی جدید انگلیسی برای اروپای شرقی" استدلال کرده که مسکو سیاستی به هدف ایجاد آشوب قابل مدیریت در طول مرزهای شرقی ناتو در پیش گرفته و به دنبال گسترش هر چه بیشتر این آشوب است.

نویسندگان این گزارش ادعا می کنند، انگلیس باید یک ردپای نظامی جدید در اروپای شرقی به وجود آورد تا جلوی گسترش سیاست خارجی روسیه از اوکراین به داخل کشورهای دیگر را بگیرد و این شامل استقرار دائمی سربازان انگلیسی در این منطقه می شود.

در این گزارش آمده است: این مساله احتمالا نیازمند ردپای نظامی جدید انگلیس در اروپای شرقی از جمله استقرار دائمی سربازان انگلیسی در کشورهای متحد در معرض خطر خواهد بود تا تضمین شود سرزمین اصلی اروپا که یکی از اجزاء حیاتی نظام دفاعی ژئواستراتژیک انگلیس است ایمن و موفق باقی بماند.

بر اساس این گزارش علت این مساله این است که رژیم ولادیمیر پوتین تهدیدی جدی متوجه همپیمانان انگلیس در اروپای شرقی و همچنین متوجه خود انگلیس از طریق ناتو کرده است.

کارشناسان مذکور اظهار کردند، در حالی که بازدارندگی در طول مرزهای شرقی ناتو دیگر مثل زمان جنگ سرد قدرتمند نیست، فقدان حضور دائمی سربازان انگلیسی و آمریکایی در اروپای شرقی به معنی این است که روسیه دیگر تدابیر محافظتی کشورهای همپیمان را ممکن است جدی نگیرد بنابراین انگلیس باید تضمین کند نظام دفاعی اش در اروپا به اندازه کافی محافظت شده است تا وضعیت به حدی وخیم نشود که این کشور مجبور به چشم پوشی از منافع جهانی خود برای تمرکز بر مناطق همسایه آن شود همان گونه که در گذشته به دفعات مجبور شد چنین کاری را با هزینه ای گزاف انجام دهد.

انتهای پیام

کد N941953