سردار جعفری: پس از توافق هسته ای، دشمنی ما با آمریکا کمتر نشده است/فردا؛ رزمایش اقتدار ثارالله

محمدعلی عزیز جعفری,سپاه پاسداران

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت:‌ متاسفانه پس از مذاکرات با برداشت هایی از سوی برخی مسئولان مواجهیم که این نوع برداشت ها حق مردم، فداکاری ها و حماسه های آنها نیست.

سردار سرلشکر محمدعلی جعفری امروز در نشست خبری خود با خبرنگاران گفت: یکی از برداشت هایی که پس از مذاکرات می شود، این است که ما با مذاکره و توافق مثلاً سایه شوم جنگ را از سر مردم و کشور برداشتیم و یا اینکه از طریق مذاکره و گفتگو با دشمن، امنیت نظام جمهوری اسلامی ایران تامین شده است. اما این نوع برداشت ها حق این مردم و حق آن همه فداکاری و حماسه های آنها و حق مولفه‌های اصلی قدرت جمهوری اسلامی نیست.

اهم سخنان فرمانده کل سپاه را به نقل از ایسنا بخوانید:

* همگان بدانند که پس از توافق هسته ای، دشمنی آمریکا نه با ما تمام شده و نه کاهش پیدا کرده است بلکه آنچه در مقطع کنونی به عنوان مسائل پس از توافق موجب نگرانی است، نگرانی از تهدیدهای نظامی ، امنیتی یا غیره نیست ، چرا که کسی در شرایط فعلی درباره تقویت توان دفاعی کشور تردیدی ندارد.

*نگرانی پس از توافق این است که کسانی فکر کنند دشمنی آمریکا با ما تمام شده و یا کاهش پیدا کرده است و پس از این تحلیل ها اقداماتی صورت گیرد و راه هایی با این نگاه های ساده اندیشانه به دشمن، باز شود که اینها نگران کننده است .

*دشمنی دشمنان با ما تغییر نکرده بلکه ابزارهای آنها عوض شده است به طوری که دشمن بیشتر به سمت رویکرد تهدیدات نرم سیاسی ، فرهنگی و اقتصادی روی آورده است و همان طور که رهبر معظم انقلاب فرمودند پاسخ این نوع تهدیدات پس از توافق، اتخاذ مواضع انقلابی و با صراحت بیشتر از سوی مسئولان نظام است .

*مقام معظم رهبری پس از پایان مذاکرات از روز عید سعید فطر این ترفند و برنامه جدید دشمن را افشا کردند و از آن زمان به بعد این تذکرات رهبری به مسئولان کشور در مقاطع مختلف ادامه پیدا کرده است. روشن است که دشمن بعد از توافق به دنبال نفوذ از طریق برنامه های نرم سیاسی و اقتصادی است تا بتواند در منطقه تاثیر بگذارد و باید با این موضوع مقابله شود و اقتدار نظامی ، دفاعی و مردمی ما همچنان حفظ شود.

بیش از ربع قرن از دوران دفاع مقدس می گذرد و با وجود اینکه دشمنان در پی تعرض به نظام جمهوری اسلامی بودند و تلاش داشتند از طریق تحمیل جنگ، مانع توسعه انقلاب اسلامی شوند اما به اقرار دوست و دشمن آنچه مانع عملی نشدن تهدیدات دشمن بوده، عواملی محسوب می شود که اخیراً دشمنان ما به آن اعتراف کرده اند و  از جمله این عوامل روحیه دشمن ستیزی و غیرت و روحیه انقلابی مردم ماست که در طول تاریخ پس از انقلاب به مردم جهان نشان داده شد .

* آمادگی های دفاعی نیروهای مسلح و فناوری تسلیحاتی به خصوص در عرصه فناوری های موشکی، شناوری و هوایی عاملی بازدارنده است و خودکفایی صنعت دفاعی ما نیز که از برکات 8 سال دوران دفاع مقدس است.

*برخورداری نظام ما از رهبری مقتدر ، هوشمند ، حکیم ، شجاع و انقلابی و اعتماد مردم به نظام و رهبری و سیاست های نظام و حمایت مردم از مجموعه نظام اسلامی از دیگر عوامل اصلی بازدارندگی در رابطه با بحث جنگ بوده است.

*دشمنان بارها اعلام کرده اند که موضوع توافق هسته ای حتی می تواند زمینه را برای جنگ های احتمالی افزایش دهد و یا بر تصمیم گیری های نظامی تسهیل ایجاد کند و ما نباید این برداشت ها را ناشی از عوامل دیگری غیر از عواملی که برشمردم بدانیم.البته طبیعی است که قطعنامه های پس از توافق برخی قطعنامه های شورای امنیت را بی اعتبار کند اما همه می دانیم که هیچ گاه صدور قطعنامه ها علیه ایران، جرات آغاز حمله به خاک ایران را باعث نشده است.

*شاهد بوده ایم و هستیم و اخیراً هم اظهارات مختلفی از طرف مسئولان امریکایی مطرح می شود با این عنوان که چشم انداز هر نوع جنگی آن هم با ایران، تیره و تار است و این سخنان این مفهوم را می‌رساند که دشمنان ، جنگ های مستقیم را نه تنها با ایران بلکه با ملت های مقاوم و هدف دار، بی تاثیر می دانند.

*دشمنان به شدت از مواضع انقلابی و ادامه استقامت و مقاومت ایران اسلامی نگران هستند و مواضع آزاردهنده انقلاب ایران را یاد می کنند و در این شرایط ما باید بر اصول و شعارهای انقلابمان ایستادگی کنیم و بر محور اصلی قدرت جمهوری اسلامی که مقابله با ظلم و ستم و حمایت از مظلومان و محرومان است، بایستیم.

*رزمایش اقتدار ثارالله به منظور آمادگی برای مقابله تهدیدات دفاعی، امنیتی، امداد و نجات و همچنین تمرین نیروها با حضور بیش از 50 هزار بسیجی در قالب 250 گردان، فردا و پس فردا در تهران برگزار می‌شود.  در این رزمایش که گردان های امام حسین (ع)، امام علی (ع)، بیت المقدس، ‌عاشورا،‌ کوثر و الزهرا (س)، بسیج و همچنین گردان های امداد و نجات حضور دارند، بخشی از آمادگی نیروهای مردمی به نمایش گذاشته می‌شود و مردم کشورمان و دیگر کشورها اقتدار نیروهای مسلح را شاهد خواهند بود. برنامه های رزمایش نیروهای مسلح معمولا در نیمه دوم سال برگزار می شود و بر این اساس ارتش و سپاه 20 رزمایش را از جمله رزمایش های زمینی، دریایی، هوایی و امنیتی در دست اجرا دارند که برخی از این رزمایش ها به اطلاع خواهد رسید.

27220

کد N941811