• ۱۳بازدید

لاوروف: اسد رئیس‌جمهور قانونی سوریه است

سوريه

وزیر خارجه روسیه با اشاره به تلاش برخی کشورها برای استفاده از گروه‌های تروریستی علیه نظام سوریه تاکید کرد: اسد رئیس‌جمهوری قانونی سوریه است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از سایت اینترنتی النشره، سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه عنوان داشت: تروریسم به ویژه اقدامات داعش در تخریب آثار باستانی و ترور مخالفان خود که در عراق و سوریه شاهد آن هستیم، بزرگترین چالشی است که جهان با آن مواجه است.

وزیر خارجه روسیه در سخنانی در دانشگاه روابط بین‌الملل در مسکو بر لزوم حفاظت از آثار باستانی و ارزش‌های تاریخی از طریق سازمان ملل تاکید کرد و گفت که یونسکو باید گام‌هایی را در این زمینه بردارد.

وی عنوان داشت: ما برای ارتقای گروه "بریکس" و سازمان همکاری "شانگهای" با هدف مقابله با تروریسم تلاش می‌کنیم. لازم است که به دنبال پاسخ‌هایی برای چالش‌های موجود در شرایط کنونی بگردیم.

وی همچنین با بیان اینکه داعش با مداخله‌های خارجی در عراق سربرآورد، گفت که مبارزه با داعش امری مطلوب است اما این مبارزه باید بدون معیارهای دوگانه صورت بگیرد.

وزیر خارجه روسیه با اشاره به استفاده برخی کشورها از گروه‌های مسلح علیه بشار اسد، رئیس‌جمهوری سوریه مشابه چیزی که در عراق و لیبی اتفاق افتاد تاکید کرد که بشار اسد رئیس‌جمهوری قانونی سوریه است.

سرگئی لاوروف در پایان تاکید کرد ارتش سوریه بیشترین کارآمدی را در مبارزه با تروریسم دارد.

انتهای پیام

کد N941803

وبگردی