لاریجانی در دیدار رئیس اتحادیه بین المجالس جهانی:

اتحادیه بین‌المجالس جهانی نباید در قبال مبارزه با تروریسم منفعل باشد

سیاسی

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: اتحادیه بین المجالس جهانی نباید در قبال گسترش تروریسم و افراط‌گرایی و حمله یک کشور به کشوری ضعیف نقش انفعالی داشته باشد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) علی لاریجانی که به منظور شرکت در چهارمین کنفرانس روسای مجالس جهان در نیویورک به سر می‌برد در دیدار با صابر حسین چودری، رئیس اتحادیه بین المجالس جهانی گفت: این اتحادیه در قبال تحولات مهم سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی جهان باید نقش فعال و سازنده‌ای ایفا کند.

حمایت مجلس ایران از تقویت نهاد اتحادیه بین المللی برای تامین منافع ملت‌ها

رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه این مطلب با مهم خواندن نقش اتحادیه بین المجالس جهانی در تحولات بین المللی بر ضرورت تقویت هر چه بیشتر ظرفیت‌های این نهاد پارلمانی در مواجهه با موضوعات مهم جهانی تاکید کرد و گفت: مجلس ایران از تقویت نهاد اتحادیه بین المللی برای تامین منافع ملت‌ها و گسترش صلح و امنیت در جهان حمایت می‌کند.

وی ادامه داد: هزینه‌ای که صرف فعالیت‌های ساخت سلاح و تجهیز گروه‌های تروریستی می شود‌اگر برای رفاه و پیشرفت کشورهای هدف به کار گرفته شود اثری از افراط‌گرایی و تروریسم نخواهد ماند .

انتقاد از حمله غیرقانونی به یمن و نیاز مبرم مردم این کشور به امکانات اولیه

لاریجانی به حمله غیر قانونی به یمن و نیاز مبرم مردم این کشور به امکانات اولیه اشاره و تصریح کرد: اتحادیه بین المجالس با اعزام یک هیات حقیقت یاب به منطقه و بررسی راه‌های کمک به مردم این کشور در کاهش مشکلات آنها بکوشد.

کشورهای دارای تجهیزات نظامی و هسته ای سرمایه های خود را صرف رفاه بشری کنند

در ادامه این دیدار رئیس اتحادیه بین المجالس جهانی با ابراز خرسندی از حضور هیات ایرانی در اجلاس نیویورک، از ایران به عنوان کشوری مهم و دارای فرهنگ و تمدن غنی یاد کرد و گفت: گروه بین المجالس جمهوری اسلامی ایران همواره مشارکت هدفمند و سازنده‌ای در فعالیت‌های این اتحادیه داشته است.

چودری افزود: جهان دوران دشواری را پشت سر می‌گذراند و همه کشورهای دارای تجهیزات نظامی و هسته‌ای اگر سرمایه‌های خود را صرف رفاه بشری کنند فقر و مشکلات در جهان ریشه کن می‌شود.

اتحادیه بین المجالس با صدور بیانیه‌ای از توافق هسته ای ایران با گروه 1+5 حمایت کرد

وی خاطر نشان کرد: اتحادیه بین المجالس با صدور بیانیه‌ای از توافق هسته ای ایران با گروه 1+5 حمایت کرد و امیدواریم ملت ایران پس از تحمل تحریم‌ها در مسیر پیشرفت گام بردارند.

رئیس اتحادیه بین المجالس جهانی از جمهوری اسلامی ایران به عنوان عضو فعال این اتحادیه یاد کرد و خواستار استمرار همکاری مجلس شورای اسلامی با اتحادیه بین المجالس جهانی در حل و فصل بحران‌های منطقه‌ای شد.

سید احمدرضا دستغیب، رئیس شورای اجرایی و موید حسینی صدر دبیرکل گروه بین الملل و نیز خوشرو، سفیر و نماینده دائم ایران در سازمان ملل هم به بیان دیدگاههای خود در مورد مسائل منطقه ای و بین المللی و نقش اتحادیه بین المجالس جهانی پرداختند.

انتهای پیام

کد N941795