ابراز نگرانی خبرگان رهبری از بروز برخی ناهنجاری‌های فرهنگی در جامعه

مجلس خبرگان

نماینده فارس در مجلس خبرگان رهبری از بروز برخی ناهنجاریهای فرهنگی در جامعه ابراز نگرانی کرد .

نماینده فارس در مجلس خبرگان رهبری از بروز برخی ناهنجاریهای فرهنگی در جامعه ابراز نگرانی کرد .

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، آیت الله احمد بهشتی با اشاره به جنگ سخت و نرم دشمن علیه نظام جمهوری اسلامی گفت: دشمن پس از جنگ تحمیلی هشت ساله علیه انقلاب اسلامی با حربه جنگ فرهنگی، فرهنگ اسلامی و ایرانی ما را مورد شبیخون قرار داده است. همانطور که ما در جنگ سخت، دشمن را زمین گیر کردیم، در جنگ فرهنگی نیز لازم است قیام کنیم و نگذاریم فرهنگمان مورد تهاجم قرار گیرد.

وی در ادامه از فرائض دینی نماز و زکات سخن گفت و تأکید کرد: با وجود تلاشهایی که برای انجام و اقامه این فرائض دینی صورت گرفته، اما باید به دنبال عمق بخشی به فریضه نماز و زکات باشیم.

بهشتی سپس از بروز برخی ناهنجاریهای فرهنگی در جامعه ابراز نگرانی کرد و گفت: نمایش برخی فیلم ها یا تئاترها و یا برگزاری برخی جشنواره های با مبانی دینی و اجتماعی ما سازگاری ندارد. به علاوه که برخی از این گونه برنامه ها به ترویج منکرات و بی بند و باری ها می انجامد که موجب نگرانی متدینین، علما و دلسوزان است.

وی همچنین از افزایش طلاق و برگزاری برنامه هایی با عنوان جشن طلاق به شدت انتقاد کرد و از مسؤولین و دست اندرکاران خواست در این خصوص تدبیری بیندیشند و زمینه های تحکیم خانواده و ازدواج آسان برای جوانان را فراهم آورند.

نماینده فارس در مجلس خبرگان رهبری در پایان بر احیای فریضه امر به معروف و نهی از منکر تأکید کرد واظهار کرد: فریضه امر به معروف و نهی از منکر در جامعه به قدری اهمیت دارد که امام حسین(ع) برای احیاء و اجرای آن در برابر خصم قیام می کند و به شهادت می رسد.

انتهای پیام

کد N941688