رئیس‌جمهور پاکستان در مراسم رژه روز پیروزی در پکن شرکت می‌کند

یک مقام بلندپایه سفارت پاکستان در چین اعلام کرد،‌ رئیس جمهور پاکستان به همراه رئیس کمیته ستاد مشترک ارتش این کشور در مراسم ویژه "روز پیروزی" در شهر پکن به مناسبت هفتادمین سالگرد پایان جنگ جهانی دوم شرکت خواهند کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، به نقل از روزنامه نیشن، چین قصد دارد در مراسم ویژه روز پیروزی در روز پنجشنبه هفته جاری به مناسبت هفتادمین سالگرد پایان جنگ جهانی دوم قدرت نظامی خود را به نمایش بگذارد.

در جریان این مراسم بیش از 10 هزار سرباز ارتش چین در میدان تیان آنمن در شهر پکن رژه خواهند رفت که در این رژه حدود 1000 سرباز خارجی از 17 کشور مختلف جهان نیز حضور دارند.

نزدیک به 75 سرباز متعلق به سه نیروی ارتش پاکستان نیز در رژه روز پیروزی پکن شرکت دارند که اخیرا وارد پکن شدند.

امروز(سه شنبه) ممنون حسین رئیس جمهور پاکستان به همراه ژنرال رشید محمود، رئیس کمیته ستاد مشترک ارتش این کشور وارد شهر پکن می شوند.

نزدیک به 30 تن از سران دولتهای جهان شامل ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه و پارک گئون های، رئیس جمهور کره جنوبی در مراسم روز پنجشنبه در پکن حضور دارند.

به گفته "کو روئی"، معاون رئیس واحد عملیاتها در مقر ستاد کل ارتش خلق چین اظهار کرد، نظامیان کشورهای مختلف جهان شامل بلاروس، کوبا، مصر، قزاقستان، قرقیزستان، پاکستان، مکزیک، مغولستان، صربستان، تاجیکستان و روسیه در رژه پکن شرکت دارند. همه سربازان خارجی تا کنون وارد پایگاه تمرین رژه شده اند و در حال تمرین با همتایان چینی خود هستند.

به گفته کو روئی، شش کشور دیگر شامل افغانستان، کامبوج، فیجی، لائوس، وانواتا و ونزوئلا نیز تیم های حدودا هفت نفره برای این رژه اعزام کرده اند.

انتهای پیام

کد N941684