یورش صهیونیست‌ها به اردوگاه جنین و بازداشت یکی از رهبران حماس

سیاسی

بنا بر اعلام مسئولان فلسطینی، نیروهای رژیم صهیونیستی در یورشی بی‌سابقه به اردوگاه جنین در کرانه باختری یکی از رهبران حماس و برادر و پسرش را بازداشت کردند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه اینترنتی شبکه خبری الجزیره، نیروهای رژیم صهیونیستی با استفاده از 40 خودروی نظامی و در قالب یک یگان‌ کوماندو روز گذشته به اردوگاه جنین در کرانه باختری حمله کرده و پس از چند ساعت محاصره منزل مجدی ابوالهیجا، یکی از رهبران جنبش حماس، وی و پسر و برادرش را بازداشت کردند.

به گفته منابع مذکور، طی عملیات اسرائیلی‌ها درگیری‌های شدیدی میان آن‌ها و جوانان فلسطینی رخ داد و در این درگیری‌ها نیروهای رژیم صهیونیستی با استفاده از گاز اشک آور به سمت جوانان فلسطینی یورش بردند که موجب ایجاد حالت خفگی در میان برخی از آنها شد.

به گفته منابع محلی فلسطینی دو سرباز اسرائیلی نیز در این درگیری‌ها زخمی شدند.

تحلیل‌گران سیاسی احتمال داده‌اند که نیروهای ارتش رژیم صهیونیستی با هدف ترور یکی از رهبران فلسطین در این اردوگاه دست به چنین عملیاتی زده باشند اما عملیات آنها شکست خورده است. رسانه‌های اسرائیلی نیز تاکید کرده‌اند که این عملیات رهبران و کارکنان جنبش جهاد و حماس را هدف قرار داده است.

خبرنگار المیادین در فلسطین نیز اعلام کرد که مقاومت فلسطین عملیات کماندوهای اسرائیلی را در اردوگاه جنین پس از درگیری میان دو طرف ناکام گذاشته است. به گفته این منابع، درگیری‌های اخیر از چند سال پیش تاکنون بی‌سابقه بوده است.

همچنین پس از انتشار اخباری از انفجاری در منزل بسام السعدی، یکی از رهبران جنبش جهاد منابع نزدیک به وی گفتند که السعدی سالم است و منزلش نیز منفجر نشده است. طی عملیات اسرائیلی‌ها در اردوگاه جنین یک خودروی نظامی اسرائیلی به طور کامل در آتش سوخت.

انتهای پیام

کد N941321