تحولات امنیتی لیبی؛

انفجار خودروی بمبگذاری شده در طرابلس/ ۵ کشته در درگیریها و انفجار

سیاسی

انفجار خودروی بمبگذاری شده در منطقه «الظهره» طرابلس و کشته شدن ۵ نفر از نیروهای دولتی از جمله تحولات امنیتی اخیر لیبی است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری آناتولی، شاهدان عینی گفتند خودروی بمبگذاری شده در منطقه الظهره طرابلس پایتخت لیبی و در مقابل ساختمان شرکت «انی» ایتالیا که در زمینه نفت و گاز فعالیت می کند به وقوع پیوست.

از سوی دیگر در درگیری میان نیروهای دولتی لیبی با تروریست های داعش و همچنین انفجار بمب در شهر بنغازی ۵ نفر از نیروهای دولتی کشته شدند.

پیشتر نیز منابع دولتی لیبی از کشته شدن ۴ نفر و زخمی شدن ۲۲ نفر دیگر از نیروهای ارتش در درگیری های شدید با گروه داعش خبر داده بودند.

گفتنی است بیش از یک سال است که درگیری های خونین میان گروه های تروریستی از جمله گروه داعش و گروه موسوم به «انصار الشریعه» وابسته به القاعده و نیروهای دولت لیبی در جریان است.

لیبی از زمان سرنگونی رژیم معمر قذافی در سال ۲۰۱۱ شاهد هرج و مرج و درگیری است و کشور به دو بخش تقسیم شده است که بخش اول را دولت و پارلمان رسمی در شرق کشور و بخش دوم را دولت و پارلمانی که پایتخت را با کمک شبه نظامیان «فجر لیبی» اداره می کنند.