در دیدار گروهی از نمایندگان احزاب و شخصیت‌های سیاسی لبنان

امیرعبداللهیان: امنیت کشورهای منطقه به هم پیوسته است

سیاسی

گروهی از نمایندگان احزاب مختلف و شخصیت‌های سیاسی لبنان که به جمهوری اسلامی ایران سفر کرده‌اند با معاون عربی و آفریقای وزیر امور خارجه دیدار کردند.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در این دیدار حسین امیرعبداللهیان گفت: سیاست ثابت جمهوری اسلامی ایران گسترش رابطه با تمامی کشورها به خصوص کشورهای اسلامی، همسایه و منطقه است.

او سپس با تبیین شرایط حساس منطقه پس از توافق هسته‌ای، خاطرنشان کرد: رژیم صهیونیستی، به‌دنبال تحریک درگیری‌ها در منطقه است.

معاون عربی و آفریقای وزیر خارجه حمایت از جبهه مقاومت در منطقه و مبارزه با تروریسم را از اصول خدشه‌ناپذیر جمهوری اسلامی ایران بر شمرد و با اشاره به سیاست خارجی کشورمان ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران همواره برای افزایش ثبات و امنیت منطقه تلاش و با هرگونه اقدامی که موجب بی‌ثباتی در منطقه شود مخالفت می‌کند.

وی با اشاره به بحران‌های ایجاد شده در منطقه افزود: جمهوری اسلامی ایران همواره به راه‌حل سیاسی در این بحران‌ها تأکید می‌کند.

معاون وزیر خارجه با انتقاد از طرف‌هایی که با دخالت‌ها و نظامی کردن منطقه آن را به خشونت کشیده‌اند، ادامه داد: حمله نظامی عربستان به یمن کاملا اشتباه و در شأن یک کشور عربی نبوده و جمهوری اسلامی ایران آماده کمک برای خروج از این بحران است.

او هم‌چنین اظهار امیدواری کرد تا سرنوشت امام موسی صدر که دغدغه جدی خانواده ایشان، دوستداران وی، مردم و مسوولان جمهوری اسلامی ایران است به هر نحو در لبنان و لیبی پیگیری و نهایی شود.

انتهای پیام

کد N941035