عمران الزعبی:

تشکیل ائتلاف بین‌المللی علیه داعش یک «دروغ بزرگ» است

سیاسی

وزیر اطلاع‌رسانی سوریه با بیان اینکه ائتلاف بین المللی ضد داعش چیزی جز یک دروغ بزرگ نیست، تصریح کرد: رویدادهای اخیر به خوبی شکست مفتضحانه این ائتلاف را نشان می دهند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه النشره، «عمران الزعبی» وزیر اطلاع رسانی سوریه با اشاره به حملات ائتلاف بین المللی علیه داعش در عراق و سوریه گفت: این ائتلاف یک دروغ بزرگ است و رویدادهای اخیر به خوبی شکست مفتضحانه آن را نشان می دهند.

بر اساس این گزارش، وی در جریان دیدار با برخی فعالان سیاسی هولندی و بلژیکی در دمشق، تأکید کرد: پارلمان های کشورهای اروپایی باید با تلاشی گسترده، اهداف شوم تروریست های تکفیری در سوریه و هر کشور دیگری را برای افکار عمومی جهان برملا سازند.

الزعبی در بخش دیگری از سخنان خود ضمن انتقاد از تحریم های اتحادیه اروپا علیه دولت دمشق، اظهار داشت: بسیار جای شگفتی دارد که اتحادیه اروپا، دولت و ارتشی را تحت تحریم قرار می دهد که در حال حاضر در حال مبارزه با تروریسم هستند.

وی همچنین به نقش مخرّب دولت آنکارا در بحران سوریه اشاره کرده و گفت: تمامی مرزهای دولت ترکیه به روی تروریست های تکفیری برای ورود آنها به سوریه باز است و این دستوری است که توسط دولت آنکارا صادر شده است.