رژیم صهیونیستی احداث 252 واحد مسکونی جدید را در قدس تصویب کرد

اسراييل

مقامات رژیم صهیونیستی تصمیم دارند در راستای یهودی سازی شهر قدس و ممانعت از طرح تشکیل کشور مستقل فلسطین طرح احداث 252 واحد مسکونی جدید را در این شهر آغاز کنند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از روزنامه عکاظ عربستان، مقامات رژیم صهیونیستی در ادامه سیاست شهرک‌سازی‌خود طرح احداث واحدهای مسکونی جدید در شهرک بسغات زئیف (واقع در شمال قدس اشغالی) را در دستور کار قرار داده و قصد دارند 252 واحد مسکونی جدید در مساحتی بالغ بر هفت دونم (هر دونم معادل 1000 متر مربع) احداث کنند.

در واقع رژیم صهیونیستی تلاش می‌کند با ادامه برنامه‌های شهرک‌سازی خود مانع از برپایی کشور مستقل فلسطین براساس مرزهای سال 1967 و پایتختی قدس شرقی شود و به همین دلیل نیز این روزها شاهد فصل جدیدی از شهرک‌سازی‌ها هستیم.

روزنامه عبری زبان اورشلیم پست نیز گزارش دادکه یک شرکت اسرائیلی مسئول ساخت این واحدهای جدید است. این شرکت هفته گذشته محل احداث این پروژه را با مبلغ 50 میلیون شکل (13 میلیون دلار) خریداری کرد.

در همین راستا، خلیل التفکجی، کارشناس مسائل مربوط به شهرک سازی‌ها گفت: اسرائیل در قالب طرحی که از سال 1967 و حتی قبل از آن از سال 1948 آغاز کرده با پاکسازی نژادی و انتقال اعراب به قدس شرقی در صدد یهودی سازی قدس است.

التفکجی اظهار داشت، اسرائیل با اقداماتی چون مصادره اراضی فلسطینیان و استفاده از قانون ساخت و ساز و سوء‌استفاده از نبود مالکان برخی اراضی و دیگر موارد توانسته 78 درصد کل مساحت فلسطین را اشغال و بیش از 15 شهرک یهودی در قدس اشغالی بنا سازد که در این شهرک نزدیک به 200 هزار یهودی ساکن هستند.

انتهای پیام

کد N940908