قربان‌زاده:

جمعیت پیشرفت و عدالت ایران برای انتخابات لیست ارائه نمی‌دهد

دبیر کل جمعیت پیشرفت و عدالت ایران اسلامی گفت: در انتخابات مجلس آینده لیستی از سوی این جمعیت ارائه نخواهد شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حسین قربان‌زاده درنشست خبری خود با بیان خلاصه‌ای از فعالیت‌های حزب متبوعش در سالهای گذشته گفت:‌ مجوز جمعیت پیشرفت و عدالت ایران اسلامی از سال 87 صادر شده است و در همان سال مجمع عمومی برگزار و اعضای شورای مرکزی انتخاب شدند و آقای مرتضی طلایی نیز به عنوان دبیر کل شناخته شدند.

وی با بیان اینکه در طول سالهای 87 تا 92 کمتر امکان فعالیت مستقیم برای جمعیت پیشرفت و عدالت حاصل شده است، بیان کرد: تا پیش از سال 92 به دلیل حوادثی که در این سال‌ها در فضای سیاسی کشور اتفاق افتاد فعالیت مستقیم این جمعیت کمتر بود و بیشتر به فعالیت‌های ستادی و انتخاباتی محدود شده بود اما سال 92 فرصت مناسبی را برای بازآرایی و برگزاری مجدد مجمع عمومی و انتخاب اعضای تازه شورای مرکزی پیدا کردیم و دست به بازسازی خود زدیم.

وی اظهار کرد: از سال 87 که این حزب تاسیس شد ما گفتمان خود را با گفتمان آقای قالیباف دارای نزدیکی و قرابت دیدیم و از همان روزها کوشیدیم تا گفتمان کارآمدکردن نظام جمهوری اسلامی را در دهه سوم و چهارم عمرش که از منویات مقام معظم رهبری نیز هست را در سطح عمومی گسترش دهیم.

قربان‌زاده در پاسخ به سوالی مبنی بر این که برنامه این حزب اصولگرا برای انتخابات آتی و ایجاد ائتلاف با سایر نیروهای اصولگرا چیست؟ گفت: ما در مجموعه جمعیت پیشرفت و عدالت ایران اسلامی محور فعالیت‌هایمان را به شیوه‌ جریانی مطرح کرده‌ایم و می‌کوشیم دور از وضعیت اقدامات موسمی برای انتخابات همچون سایر احزاب عمل کنیم.

وی ادامه داد: بر این اساس ممکن است اموری که از نظر مجموعه‌ ما دارای اهمیت و اولویت است با اموری که از نظر رسانه‌ها جذابیت بیشتری دارد همخوانی نداشته باشد.

قربان‌زاده گفت: برای انتخابات مجلس دوره‌ بعد هنوز تصمیم مشخصی نگرفتیم و دور هم جمع نشده‌ایم. ولی باید بگویم که ما اهداف بلند‌تری را از موضوعاتی مثل ورود به مجلس در سر داریم. درست است که ورود به قدرت برای هر حزبی اهمیت دارد اما اولویت ما انجام کار شبکه سازی برای ترویج گفتمان مورد نظرمان است و در انتخابات مجلس هم براساس همین رویکرد حضور خواهیم داشت.

ادامه دارد...

کد N940895