مدیر حوزه‌های علمیه:

مکاتبه آیت‌الله مکارم و شیخ الازهر نویدبخش تحولات مثبت در جهان اسلام است

حوزه علميه,حسيني بوشهري

مدیر حوزه‌های علمیه گفت: مکاتبه آیت‌الله مکارم‌شیرازی و احمد الطیب شیخ الازهر را حرکت مبارکی تلقی می‌کنیم و امیدواریم زمینه ساز تحولات مثبت در امت اسلام باشد.

مدیر حوزه‌های علمیه گفت: مکاتبه آیت‌الله مکارم‌شیرازی و احمد الطیب شیخ الازهر را حرکت مبارکی تلقی می‌کنیم و امیدواریم زمینه ساز تحولات مثبت در امت اسلام باشد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، آیت‌الله سیدهاشم حسینی بوشهری با اشاره به نامه نگاری آیت‌الله مکارم شیرازی و احمد الطیب شیخ الازهر، اظهار کرد: مکاتبه مرجعیت شیعه و شیخ الازهر را باید به فال نیک گرفت.

وی به جان هم انداختن مسلمانان را از مهم‌ترین توطئه‌های دشمنان در منطقه عنوان کرد و گفت: دشمنان اسلام و مسلمانان همواره به دنبال ایجاد تفرقه و جنگ هستند.

مدیر حوزه‌های علمیه با اشاره به جنگ افروزی در سوریه، عراق و دیگر کشورهای اسلامی، گفت: این مسئله نشان می‌دهد دشمنان با طراحی‌های حساب شده می‌خواهند خیال خود را از مسلمانان راحت کنند.

وی تصریح کرد: امروز دشمنان توطئه جنگ‌های نیابتی در کشورهای اسلامی را عملیاتی می‌کنند تا مسلمانان با یکدیگر بجنگند و نسبت تکفیر به یکدیگر دهند.

این عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان افزود: کشتار و قتل عام مسلمین در منطقه موجب خوشحالی دشمنان شده است.

حسینی بوشهری با بیان اینکه نامه نگاری مرجعیت شیعه و شیخ الازهر امید بررسی راهکارهای برون رفت از اختلافات را در دل زنده می‌کند، گفت: این مسئله زمینه ساز افزایش گفت‌وگو بین شخصیت‌های مطرح جهان تشیع و تسنن خواهد بود.

مدیر حوزه‌های علمیه که با خبرنگار خبرگزاری حوزه گفت‌وگو می‌کرد، همچنین این نامه نگاری را موجب افزایش رفت‌وآمدها میان علمای شیعه و اهل سنت در سطح بالاتر عنوان کرد و گفت: ارتباط شخصیت‌های برتر شیعه و اهل تسنن سبب روشنگری در سطح جهانی و بین المللی خواهد شد تا مسلمانان متوجه خطر دشمنان باشند و بدانند عمل به تکالیف اسلام به سود امت اسلامی است.

انتهای پیام

کد N940810