مهاجران، دولتمردان اروپایی‌ها را به جان هم انداخته‌اند

مجارستان اظهارات انتقاد آمیز وزیر امور خارجه فرانسه از سیاست‌های مهاجرستیزانه این کشور را محکوم کرد و آنها را "بهت‌آور و بی اساس" خواند.

مجارستان اظهارات انتقاد آمیز وزیر امور خارجه فرانسه از سیاست‌های مهاجرستیزانه این کشور را محکوم کرد و آنها را "بهت‌آور و بی اساس" خواند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه، لوران فابیوس، وزیر امور خارجه فرانسه در مصاحبه‌ای رادیویی تاکید کرده بود،‌ اقدام اخیر مجارستان در برپا کردن حصار مجهز به سیم خاردار در مرزش با صربستان بی‌احترامی به ارزش‌های مشترک اروپا است.

فابیوس همچنین آنچه را که "نگرش برخی کشورهای اروپایی به ویژه در شرق این قاره در مخالفت با توزیع مهاجران در کشورهای اتحادیه اروپا" خواند، فضاحت بار توصیف کرد.

پیتر سیارتو، وزیر امور خارجه مجارستان، در بیانیه‌ای که توسط خبرگزاری رسمی این کشور منتشر شد در واکنش به اظهارات فابیوس گفت: ما باید به جای قضاوت‌های بهت‌آور و بی‌اساس بر پیدا کردن راه حل‌های مشترک برای اروپا تمرکز کنیم.

وی همچنین گفت: دولت مجارستان نماینده سفارت فرانسه در این کشور را امروز (دوشنبه) به وزارت امور خارجه در ارتباط با صحبت‌های فابیوس احضار کرد.

در همین حال رهبر جناح راست افراطی فرانسه موسوم به جبهه ملی نیز خواهان توقف ورود مهاجران به خاک این کشور و بسته شدن مرزهای فرانسه شد.

همچنین دموکرات‌های راست افراطی سوئد اعلام کردند، باید درباره مساله مهاجران یک همه‌پرسی برگزار شود.

جیمی آکسون، رهبر جناح راست افراطی دموکرات‌های سوئد در جریان یک سخنرانی سالانه تابستانی به حامیانش گفت: زمان آن رسیده تا در سوئد یک همه‌پرسی بر سر سیاست‌های مهاجرتی برگزار شود.

اخیرا حزب وی برای نخستین بار توانست در نظرسنجی‌ها مقام اول را به دست آورد.

سوئد سال گذشته میلادی پذیرای 80 هزار پناهجو بود و در مقایسه با درصد جمعیتش پذیرای بیشترین تعداد از مهاجران در اتحادیه اروپا بوده است.

سیاست‌های دوستانه سوئد در قابل مهاجران این کشور را تبدیل به یکی از محبوبترین مقصدهای پناهجویان کرده است.

آکسون گفت: چه چیزی موجب می‌شود که مردم مجبور شوند زندگی خود و فرزندانشان را به خطر بیندازند تا به اینجا بیایند؟ من جرات کرده و می‌گویم این در واقع سیاست‌های سهل انگارانه احزاب دیگر است که باعث رخ دادن بسیاری از این وقایع غم انگیز می‌شود. این سیاست‌ها مرگ را به همراه دارد.

مارین لوپن، رهبر جناح راست افراطی فرانسه نیز از آنچه که "موج مهاجران" در سراسر اروپا خواند انتقاد کرد.

وی در سخنرانی در منطقه‌ای در شمال شرق فرانسه اظهار کرد: امروز وضعیت مهاجران در فرانسه کاملا از کنترل خارج شده است.

لوپن مدعی شد، 99 درصد از پناهجویان رد شده در فرانسه می‌مانند و این رقم باید به صفر کاهش یابد.

وی تاکید کرد، که فرانسه نیاز به مرزهای ملی دارد.

انتهای پیام

کد N940797