ظریف در تونس: حل مشکلات منطقه نیازمند همکاری میان کشورهای جهان اسلام است

تونس,محمدجواد ظريف

وزیر امور خارجه کشورمان با بیان اینکه مشکل افراط‌گرایی و بی ثباتی در منطقه وجود دارد، گفت: حل این مشکلات در مناطقی نظیر لیبی، سوریه، عراق و یمن نیازمند گفت‌وگو و همکاری میان کشورهای جهان اسلام است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران ( ایسنا )، محمدجواد ظریف در بدو ورود به فرودگاه تونس در جمع خبرنگاران افزود: امیدوارم با توجه به مواضع مشترک ایران و تونس، بتوانیم گفت‌وگوهای سازنده و خوبی در این باره داشته باشیم.

وی گفت: تونس نمونه موفق حضور مردم در صحنه و در جهان اسلام است و خیلی خوشحالیم که این نمونه موفق به خوبی کار خود را ادامه داده است.

ظریف با بیان اینکه حوزه های همکاری سیاسی، اقتصادی و فرهنگی میان دو کشور وجود دارد، گفت: در این سفر درباره گسترش و تقویت روابط دوجانبه با مقامات عالیرتبه تونس صحبت و رایزنی خواهم کرد.

بر اسا گزارش خبرگزاری صدا و سیما، وزیر امور خارجه کشورمان ظهر امروز به وقت محلی با استقبال تهامی العبد ولی، معاون عربی و آفریقای وزیر امور خارجه تونس وارد فرودگاه شهر تونس شد.

محمدجواد ظریف که صبح امروز در سومین دور سفرهای منطقه‌یی عازم تونس شد، قرار است در مدت اقامت یک روزه در این کشور با همتای تونسی و مقامات عالی‌رتبه این کشور درباره مسایل منطقه‌یی، بین‌المللی و دوجانبه بحث و گفت‌وگو کند.

الجزایر مقصد بعدی ظریف و هیات همراه او در این دور از سفرها خواهد بود.

این سومین سفر منطقه‌ای وزیر امور خارجه پس از توافق وین است. ظریف پیش از این به لبنان، سوریه، هند، پاکستان، قطر، کویت و عراق سفر کرده بود.

انتهای پیام

کد N940745