محمود عباس پادشاه اردن را در جریان استعفایش قرار داده است

فلسطين

منابع اردنی اعلام کردند که محمود عباس در سفرش به امان به پادشاه اردن اطلاع داده که قصد دارد از منصب خود به عنوان رئیس تشیکلات خودگردان فلسطین استعفا دهد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فلسطینی سما، محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین علت این تصمیم را مسدود بودن افق‌های سیاسی و لجاجت رژیم صهیونیستی و تمایل وی جهت کناره گیری از سیاست اعلام کرد.

وی این سخنان را در دیدار خود با عبدالله دوم، پادشاه اردن در جلسه‌ای غیر علنی اعلام کرد و در این دیدار دو طرف در خصوص امور داخلی فلسطین و مسائل سیاسی بحث کردند و برگزاری شورای ملی فلسطین برای انتخاب اعضای جدید کمیته اجرای سازمان آزادی بخش فلسطین پس از استعفای محمود عباس و 9 تن دیگر از اعضای کمیته اجرایی مطرح شد.

یک منبع آگاه اردنی نیز تاکید کرد که عباس به خاطر نارضایتی از شرایط سیاسی فلسطین و مواضع جنبش حماس و باز نبودن عرصه برای دولت جهت تحویل گرفتن اداره امور نوار غزه ناراضی تمایل به استعفا دارد.

این منبع پیش‌بینی کرد که پس از برگزاری جلسه شورای ملی فلسطین و با انتخاب رئیس کمیته اجرایی و انتخاب اعضای جدید محمود عباس استعفای خود را ارائه دهد و این سازمان نیز اداره امور فلسطینی‌ها را تا زمان برگزاری انتخابات ریاست فلسطین و شورای قانون گذاری برعهده داشته باشد.

انتهای پیام

کد N940743