ابوترابی فرد در کنگره ۱۷ هزار شهید ترور:

جمهوری اسلامی مقابل تکفیری‌ها و سرویس‌های موساد و سیا ایستاده است

سیاسی

نایب رئیس مجلس گفت: امروز نظام جمهوری اسلامی روبروی تکفیری ها و جریانات هماهنگ با سرویس‌های اطلاعاتی موساد و سیا پرقدرت ایستاده و از همه توان خود برای مبارزه جدی با گروههای تروریستی استفاده می‌کند.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام سید محمدحسن ابوترابی فرد در دومین کنگره بین المللی ۱۷ هزار شهید ترور که امروز در سالن اجلاس سران کشورهای اسلامی برگزار شد، گفت: نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بر اساس آموزه های قطعی دینی به شدت با پدیده شوم ترور سر ستیز دارد و این ملت پیروان مدرسه عاشورا هستند.

وی ادامه داد: گسترش ترور در منطقه در جهت منافع نامشروع و زودگذر بیگانگان است و نظام اسلامی مبارزه با ترور و تروریسم را در دستور کار خود قرار داده است و این پدیده شوم تا دیروز در ایران وجود داشت که ریشه کن شد و امروز از همه تجربه و توان خود استفاده می کنیم تا جهان اسلام و به ویژه کشورهای عراق، افغانستان، پاکستان، سوریه و لبنان را از این خطر شوم در امان باشند.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه امروز نظام جمهوری اسلامی ایران روبروی داعش، تکفیری ها و جریانات هماهنگ با سرویس های اطلاعاتی موساد و سیا پرقدرت ایستاده است، ادامه داد: از همه توان خود برای مبارزه جدی با گروه های تروریسم استفاده می کنیم.

ابوترابی فرد افزود: در سایه وحدت امت اسلام و تمسک به آموزه های قرآن و سنت پیامبر راه گسترش گروه های تروریستی که مذهب را ابزاری برای تحقق منافع نامشروع آمریکا و رژیم صهیونیستی قرار داده است، بسته می شود.

وحدت امت اسلامی؛ مهمترین ابزار جهان اسلام برای مبارزه با تروریسم

وی یکی از مهمترین ابزارها و سرمایه ها برای مبارزه با ترور و تروریسم در دنیای اسلام را وحدت امت اسلامی دانست و خاطرنشان کرد: قرار گرفتن ملت های اسلامی در کنار یکدیگر به عنوان یک عامل قدرتمند برای جلوگیری از ایجاد شکاف در جهان اسلام است.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: مجلس شورای اسلامی نماد وحدت اسلامی است و اقوام مختلف در آن شرکت دارند و در کشور عراق تا زمانی که آموزه های اسلامی حاکم بود، شیعیان و اهل سنت در این کشور در کنار هم زندگی کردند و شهر سامرا پایگاه مرجعیت شیعه بود.

وی تصریح کرد: مهمترین توصیه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به امت مسلمان و مسلمانان سراسر جهان و کشورهای عراق، سوریه، بحرین، افغانستان و پاکستان این است که صفوف خود را تشکیل داده و پیوندهایشان را مستحکم کنند و این مهمترین قدم برای ریشه کن کردن ترور است.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد:  دومین توصیه این است که مسلمانان در یک جبهه واحد اولاً دشمنان خارجی خود را بشناسند که این دشمنان وحدت امت اسلام را هدف قرار داده و این شناخت بسیار ضروری و مهم است زیرا باعث افزایش اقتدار امت اسلامی می شود. توصیه سوم نیز این است که مزدوران استکبار را بشناسیم و این نیازمند عزم ملی است که یکپارچه برای افزایش قدرت اسلامی دست استکبار را کوتاه کنیم.

ابوترابی فرد با بیان اینکه گروه های تکفیری و تروریستی که به عنوان ابزار نظام سلطه نقش ایفای می کنند در سایه وحدت شکست خواهند خورد، گفت: ما هرگز از گسترش خشونت در هیچ کجای جهان خوشنود نمی شویم و امنیت جامعه بشری و گسترش صلح، جزء اهداف نظام جمهوری اسلامی ایران است.

لبنان نماد مقاومت اسلامی و رویارویی با غرب و صهیونیستها شده است

وی با بیان اینکه امروز لبنان مبدل به نماد مقاومت اسلامی و رویارویی با غرب و رژیم صهیونیستی شده است، افزود: لبنان مدال شکست رژیم صهیونیستی در جنگ ۳۳ روزه را امروز در اختیار دارد و جبهه مقاومت اسلامی تهدیدی جدی برای رژیم جعلی صهیونیستی است.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی اذعان کرد: غرب برای حمایت از منافع خود و رژیم صهیونیستی ترور شخصیت های برجسته سیاسی و فرهنگی را در ایران، لبنان، عراق، پاکستان، افغانستان و سراسر دنیای اسلام در دستور کار خود قرار داده است.

ابوترابی فرد با اشاره به گسترش خصومت در دنیای اسلام تاکید کرد: گسترش خصومت و جنگ های نیابتی در سوریه، عراق و فلسطین با هدف حمایت از رژیم صهیونیستی است.

وی تصریح کرد: بازیگران غربی و مزدوران آنها در منطقه با پروژه های طراحی شده خود در جهان اسلام ناامنی خلق می کنند و با ترور شخصیت های برجسته انقلابی به رسالت خود در دفاع از رژیم صهیونیستی جامه عمل می پوشانند.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به گسترش پدیده شوم ترور در دنیای اسلام گفت: این پدیده با مدیریت سرویس های اطلاعاتی و حمایت کشورهای وابسته به غرب شکل گرفته و به یک تهدید جدی برای جهان تبدیل شده است.

وی افزود: در دو یا سه دهه اخیر دنیای اسلام شاهد پدیده سیاه ترور و افزایش خشونت در منطقه بوده است و بنیاد ناامنی، خشونت و ترور در جهان اسلام و خصوصاً منطقه جنوب غربی آسیا با شکل گیری رژیم صهیونیستی در سرزمین فلسطین آغاز شد و هدف آن حراست از این غده سرطانی و جعلی است.

ابوترابی فرد با بیان اینکه نظام سلطه با نظام جمهوری اسلامی ایران سر ستیز دارد، تصریح کرد: نظام سلطه، رشد نظام جمهوری اسلامی را مانع جدی فراروی منافع خود ارزیابی می کند و برای از پای در آوردن این نظام مقدس از تمام توان و ظرفیت خود در طول سالهای گذشته بهره گرفته اند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: حمایت غربی ها از گروه های تروریستی و صدام و در مقابل وجود ۱۷ هزار شهید ترور در ایران، نشان دهنده هویت اسلامی نظام جمهوری اسلامی ایران است و در کنار این حقیقت با این واقعیت روبرو هستیم که نظام سلطه موجودیت جعلی صهیونیستی در سرزمین فلسطین را در معرض خطر جدی می بیند.