در کمیسیون ویژه،

عراقچی: ارائه لایحه برجام به مجلس را به صلاح مصالح کشور نمی‌دانیم

معاون وزیر امور خارجه با تاکید بر این که تصمیم ارائه لایحه به برجام به مجلس با دولت است گفت که ارائه لایحه برجام به مجلس را بر اساس مصالح کشور به صلاح نمی‌دانیم.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، چهارمین جلسه کمیسیون ویژه رسیدگی برجام با حضور عراقچی و تخت روانچی از اعضای ارشد تیم مذاکره کننده برگزار شد.

در ابتدای جلسه عراقچی با تاکید بر این ما که هیچگاه مجلس را نامحرم ندانستیم گفت: گوش‌های نامحرمی بیرون وجود دارد.

معاون وزیر امور خارجه در ادامه با اشاره به تاریچه فعالیت هسته‌ای جمهوری اسلامی بعد از پیروزی انقلاب اسلامی گفت: غربی‌ها بعد از پیروزی انقلاب اسلامی علی رغم قراردادهایی که با آنها داشتیم با ما همکاری نکردند؛ به همین جهت ما خودمان شروع به کار کردیم تا این که روس‌ها در پروژه‌ی بوشهر همکاری‌هایی را با ما شروع کردند.

وی افزود: بعد از 11 سپتامبر تحولاتی در منطقه و به دنبال آن اتفاقاتی در افغانستان و عراق رخ داد که فضای شدیدی نیز علیه ایران به وجود آمد. آمریکایی‌ها سردمدار فضاسازی علیه بودند؛ بنابراین جمهوری اسلامی برای مقابله با چنین فضاسازی مسیری را انتخاب کرد و با مدیریت مقتدرانه آن را به ثمر رساند.

عراقچی با تاکید بر اینکه انتخاب مذاکره از ابتدا مسیر جمهوری اسلامی در دولت‌های مختلف بوده است افزود: در ابتدای مذاکرات توقف فعالیت‌های هسته‌ای ایران را غربی‌ها دنبال می‌کردند که در همین راستا تجربه‌ی تلخی را در سالهای 82 و 84 پشت سر گذاشتیم. ولی تجربه ارزنده‌ای بود و ما را متوجه اهداف غربی‌ها کرد.

ادامه دارد

کد N940658