فرمانده پایگاه پدافند هوایی حضرت معصومه (س):

"فردو" در امنیت کامل است/ عبور هر ریزپرنده‌ای پایش می‌شود

سیاسی

فرمانده پایگاه پدافند هوایی حضرت معصومه (س) قم گفت: تمام فضای آسمان قم به‌ویژه سایت هسته‌ای فردو (شهید علی‌محمدی) تحت پوشش حفاظت راداری پدافند هوایی ارتش در امنیت کامل است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه قم، سرهنگ شمسعلی اسدی روز دوشنبه در آستانه 10 شهریور سالروز تاسیس تشکیل قرارگاه هوایی خاتم الانبیاء در جمع خبرنگاران، افزود: سراسر آسمان استان و تاسیسات هسته‌ای شهید علی محمدی (سایت فردو) در قم، مورد پایش پدافند هوایی است و عبور هر ریزپرنده‌ای از رادارهای پایگاه مخفی نیست.

وی با بیان این که تمام سامانه‌های پایگاه در حوزه درگیری و کشف تقویت شده است، تصریح کرد: رادارهایی با توان عملیاتی بالا در فضای آسمان قم وجود دارد که عبور هر ریز پرنده‌ای را مورد ارزیابی و پایش قرار می‌دهد.

فرمانده پایگاه پدافند هوایی حضرت معصومه (س) قم، تاکید کرد: در قم لحظه‌ای حالت سکون نداشته و رادارهای پایگاه مدام در حال کاوش آسمان قم هستند و با بهره‌گیری از سامانه‌های زمین به هوا و موشکی کاملا در وضعیت جنگی قرار داریم.

اسدی ادامه داد: نیروهای پرتوان و همیشه آماده پدافند هوایی مدافعان سرسخت و جان بر کف مرزهای هوایی هستند و ریزترین تحرک هر جنبنده‌ای را رصد کرده و در مقابل دشمن، هوشیارانه از حریم پهناور آسمان ولایی کشور دفاع می‌کنند.

او در بیان جایگاه ویژه پدافند هوایی گفت: رهبر معظم انقلاب اسلامی در طرح انتزاع، پدافند را از بدنه آفند و نیروی هوایی جدا کردند تا بتواند با بهره‌گیری از کلیه ظرفیت‌های موجود در نیروهای سه گانه ارتش، پنج گانه سپاه، نیروی انتظامی و بسیج مردمی در حوزه دفاع از آسمان ولایت در شبکه یکپارچه و هماهنگ به نحو احسن عمل کند.

وی افزود: با وجود تحریم‌های سال‌های اخیر با عزم ملی، تلاش مضاعف و مدیریت جهادی و با اجرای دقیق اقتصاد مقاومتی مدنظر معظم له در حوزه دفاع، خلاهای پدافندی شناسایی و مرتفع شده است.

فرمانده پایگاه پدافند هوایی حضرت معصومه (س)، ابراز کرد: نیروهای ارتش در کنار سایر نیروهای مسلح و تحت فرمان فرماندهی معظم کل قوا حافظ امنیت و مدافع مرزهای آبی، خاکی و دریایی هستند.

اسدی با بیان این که ارتش برای ملت، با ملت و از ملت است، افزود: انس نیروهای مسلح با مردم و حضور بدنه مردم در نیروهای مسلح، نمونه بارزی از همدلی است.

او هم‌چنین گفت: نیروهای ارتش، نیروهایی با معنویت، توانمند و شجاع هستند که می‌توانند به عنوان نمونه به جهانیان معرفی شوند.

پایگاه پدافند هوایی حضرت معصومه (س) اسفندماه سال 89 زیر نظر قرارگاه مرکزی پدافند هوایی خاتم الانبیاء(ص) با محوریت حفظ و حراست از آسمان الهی و ولایی استان قم و دفاع از حریم نیروگاه هسته‌ای شهید علی‌محمدی ایجاد و چهار ماموریت مهم تجسس، شناسایی، درگیری و انهدام هرگونه پرنده متخاصم و مشکوک را برعهده دارد.

انتهای پیام

کد N940625