دومین کنگره بین‌المللی 17 هزار شهید ترور

هاشمی‌نژاد: تروریسم برای توجیه خشونتش نیاز به فریبکاری دارد

رییس بنیاد هابیلیان گفت: پیگیری مطالبات خانواده شهدای ترور در سطح بین‌الملل نیازمند توجه ویژه دولت و قوه قضاییه است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، سیدجواد هاشمی‌نژاد در دومین کنگره بین‌المللی 17 هزار شهید ترور با بیان این که خانواده شهدای ترور پیام‌آور معصومیت این شهدا هستند، افزود: احساس خانواده شهدای ترور این است که عزیزان‌شان در مصاف ناجوانمردانه به شهادت رسیدند و امیدواریم مهمانان خارجی و پژوهشگران حاضر در این کنگره با مشاهده واقعیات ایران و آن چه درباره پرونده تروریسم دریافت می‌کنند پیام‌آور ایران قربانی تروریسم، در جهان باشند.

دبیر دومین کنگره بین‌المللی 17 هزار شهید ترور با بیان این که ایران پیشگام تجربه انواع تروریسم است،‌ گفت: تنوع تروریسم در طیف جریاناتی که برابر انقلاب صف‌آرایی کردند را شاهدیم که تمامی آن‌ها به دنبال تغییر ماهیت انقلاب بودند و در این راستا دست به سلاح بردند و همگی آن‌ها رویکردی استبدادی و دیکتاتوری داشتند.

او با بیان این که تروریست‌ها همواره اقدامات خود را با تلاش برای کسب آزادی توجیه می‌کنند، افزود: تروریست در ذات خود فریبکاری دارد تا با شعار آزادی‌خواهی خشونت خود را توجیه کنید.

هاشمی‌نژاد با اشاره به این که جریان رسانه‌یی حامی تروریسم نیز در جهان ابهام‌زدایی می‌کند، گفت: نشانه‌های جهانی تروریسم زشتی آن را در سطح درگیری در رقابت سیاسی تنزل می‌دهد.

وی با اشاره به این که در طول سال‌ها شاهد جنگ تمام عیار تروریستی به روش‌های مختلف علیه مردم ایران بوده‌ایم، افزود: در ایران 17 هزار نفر از مردم و مسوولان از اقوام و مذاهب و اقشار گوناگون قربانی تروریست بودند که تعداد زیادی از آن‌ها زنان و کودکان بی‌گناه بودند.

هاشمی‌نژاد با اشاره به این که به گواهی تاریخ، تروریسم همواره به نیابت از قدرت‌های خارجی در ایران اقدام به خشونت کرده است، گفت: عده‌ای از جریان‌ها و گروه‌های تروریستی ابتدای انقلاب در ایران وصل به رژیم تروریستی صدام بودند و در ائتلاف وابستگان گروهک‌های تروریستی متوجه ارتباط سیستماتیک آن‌ها با آن سوی مرزها شده‌ایم و ردپای کشورهای استعمارگر در راستای سرنگونی نظام جمهوری اسلامی ایران همواره مشهود بوده است.

دبیر دومین کنگره بین‌المللی 17 هزار شهید ترور با اشاره به این که در دهه هشتاد نیز با روی کار آمدن نئو محافظه کاران آمریکایی و اجرای طرح خاورمیانه بزرگ شاهد شکل‌گیری مجدد موج گسترده تروریسم، هستیم، افزود: تلاش و کوشش خانواده‌های شهدای ترور در جهت افشای چهره تروریسم و آن‌ها که ماسک دفاع از حقوق بشر را می‌زنند در راستای اجرای پروژه رسواسازی حامیان تروریسم‌ است.

انتهای پیام

کد N940577