پایان اعتراضات فرقه با نفوذ مسیحی در فیلیپین

سیاسی

هزاران تن از اعضای یک فرقه مسیحی بانفوذ در فیلیپین امروز(دوشنبه) به پنج روز اعتراضاتشان در پایتخت این کشور پایان دادند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، بینونیدو سانتیاگو، از رهبران این فرقه موسوم به کلیسای "ایگلسیانی کریستو"اظهار کرد، گروهش به اعتراضات در مانیل به شکلی صلح آمیز و در پی مذاکرات با مقام‌های دولت پایان داده است.

سانتیاگو اظهار کرد: فرقه ایگلسیا و دولت فیلیپین مذاکره کرده و مواضعشان را توضیح دادند. اکنون همه آسوده خاطر هستند.

گروه ایگلسیا پس از آن دست به اعتراض زد که لیلا دلیما، وزیر دادگستری فیلیپین اقدام به تحقیق درباره یک شکایت کیفری مطرح شده از سوی یکی از مقامهای اخراج شده فرقه ایگلسیا علیه دیگر مقام‌های این فرقه کرد. دلیما گفت، وظیفه اش تحقیق درباره شکایتهای کیفری است و کارشناسان حقوقی تاکید کرده‌اند که کوتاهی وی در این کار خود موجب یک جرم دیگر می شود.

روز پنجشنبه هزاران تن از اعضای این فرقه در مقابل دفتر لیما در مانیل تجمع کردند و سپس اعتراضاتشان را به اتوبان EDSA، جایی که در سه دهه گذشته شاهد برگزاری تظاهرات موسوم به "قدرت مردم" بود منتقل کردند. به گفته پلیس فیلیپین جمعیت این معترضان در یکی از تقاطعهای مهم به حدود 20هزار تن رسید.

این فرقه 101 ساله مسیحی به دلیل جمعیت زیاد حامیان و رای دهندگانش به عنوان بلوکی در انتخابات سراسری دارای قدرت سیاسی نیز هست. سیاستمداران معمولا چشم به آرای حامیان این فرقه دارند و کاندیداهای دولت و مخالفان با توجه به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری درسال آینده میلادی درباره اعتراضات آنها بیانیه های محتاطانه صادر کردند.

این فرقه دچار درگیری‌های درونی شده و برخی از رهبرانش متهم به ربودن اعضایی که از آنها به دلیل سو استفاده های مالی انتقاد کردند شده اند.

انتهای پیام

کد N940536