فیاضی در گفت‌وگو با ایسنا:

احزابی که در آستانه انتخابات شکل می‌گیرند، ستادهای انتخاباتی‌اند

احزاب

یک نماینده اصولگرای مجلس گفت: احزابی که در آستانه انتخابات شکل می‌گیرند حزب نیستند، ستادهای انتخاباتی به شمار می‌روند.

یک نماینده اصولگرای مجلس گفت: احزابی که در آستانه انتخابات شکل می‌گیرند حزب نیستند، ستادهای انتخاباتی به شمار می‌روند.

عبدالوحید فیاضی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اعتقاد به این که در یک جامعه دموکراتیک بهترین شکل پیاده کردن آیین دموکراسی از کانال احزاب می‌گذرد گفت: می‌توانیم احزاب را به عنوان کادر رسمی شناخته شده و شناسنامه دار برای هدایت افکار عمومی تلقی کرده و وارده صحنه کنیم.

وی افزود:‌البته احزابی که در آستانه انتخابات شکل می‌گیرند معمولا به عنوان یک حزب به شمار نمی‌روند بلکه ستادهای انتخاباتی هستند که به نام حزب ظهور و بروز پیدا کرده‌اند و پس از انتخابات هم فروکش می‌کنند.

این نماینده اصولگرای مجلس خاطرنشان کرد:‌ این دسته از احزاب اگر به قدرت برسند فراموش می‌کنند چه برنامه‌هایی را ارایه کرده‌اند و به دنبال جایابی‌های خودشان هستند و اگر به قدرت نرسند بی انگیزه می‌شوند؛ در هر دو صورت چنین احزابی فقط به درد ایام انتخابات می‌خورند.

نماینده مردم نور در مجلس با بیان این که به این دسته احزاب، احزاب موسمی می‌گویند، اظهار کرد: احزاب موسمی، احزابی هستند که درآستانه انتخابات شکل می‌گیرند و پس از آن هم شعله‌هایشان خاموش می‌شود و قطعا اعتماد مردم به این گروهها، به آن اندازه‌ای نیست که به احزاب قوی و شناسنامه دار است.

فیاضی در پایان گفت: بنابراین چنین احزابی اگر برنامه‌ای هم داشته باشند مقطعی است ، اگر مقطعی باشد تاکتیکی است و تاکتیک هم بیشتر در زمان انتخابات مورد استفاده قرار می‌گیرد.

انتهای پیام

کد N940417