مصباح یزدی:

باید در فعالیت‌های انتخاباتی مطابق دستورات دین عمل کنیم

آيت‌الله مصباح يزدي

آیت الله محمد تقی مصباح یزدی گفت: در فعالیت های اجتماعی، سیاسی و حتی انتخاباتی لازم است مطابق دستوارت دین رفتار کنیم و نباید وابستگی به دین را موجب عقب ماندگی بدانیم.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، آیت الله محمد تقی مصباح یزدی در دیدار دانشجویان بسیجی استان مازندران در موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) قم با بیان اینکه بعضی‌ها فکر می کنند با وابستگی به غرب مشکلات جامعه حل می شود، در حالی که قضیه برعکس است و نباید برای عبور از سختی‌ها و تحریم‌ها با دشمن سازش کرد، گفت:مشکلات جامعه را باید در وابستگی به فرهنگ غرب جستجو کرد، همانطور که خدا سعادت انسان‌ها را در اجرای قوانین و دستوارت دینی می‌داند، ولی بشر سعادت و شقاوت را، در توسعه یافتن و توسعه نیافتن و وابستگی به فرهنگ بی بند و باری متداول در غرب گمان می‌کند.

وی با اشاره به این که امروز خیلی‌ها برای پیروز شدن خود در انتخابات توسعه‌یافتگی را شعار انتخاباتی قرار می دهند و کمتر از شعارهای ارزشی و دینی استفاده می کنند، یادآور شد: در فعالیتهای اجتماعی، سیاسی و حتی انتخاباتی لازم است مطابق دستوارت دین رفتار کنیم و نباید وابستگی به دین را موجب عقب ماندگی بدانیم.

رییس موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره) با تاکید بر این که واژه توسعه‌یافتگی ادبیاتی است که معمولا خیلی از افراد در سخنرانی‌های تبلیغاتی خود برای پیروزی، از آن استفاده می کنند، افزود: با این نوع ادبیات می خواهند در حقیقت ژست تبلیغاتی بگیرند و بگویند که اگر می‌خواهیم پیشرفت کنیم لازم است فکر، اندیشه، اقتصاد و حتی فرهنگ ما وابسته به فرهنگ غرب و استعمار باشد.

عضو مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: گفتن این نوع مفاهیم و ادبیات چیز جدید و غریبی در جامعه ایرانی و اسلامی نیست؛ بلکه چندین سال است که در انتخابات از آن بهره گرفته می شود و زمانی که اعتراض می‌شود، می‌گویند ما چه حرفی زدیم که شما مخالفت می کنید؟

وی با اعلام این‌که گفتمان ادبیاتی انسان، تفاوت‌های اساسی و بنیادین با دین دارد، اظهار کرد: با رجوع به آیات قرآن کریم متوجه می شویم که نگاه اسلام و فرهنگ قرآنی غیر از ادبیاتی است که عموما در جامعه از آن استفاده می شود و فرهنگ در قرآن از اصولی مانند نور و ولایت تشکیل شده و دستور داده شده در همه مراحل زندگی حتی در انتخابات از این واژهای ارزشی و دینی استفاده کنیم واز هر نوع فرهنگ طاغوتی و غربی و استعماری دوری کنیم پس بهتر است بگویم گفتمان ادبیاتی انسان، تفاوت های اساسی و بنیادین با دین دارد.

مصباح یزدی همچنین افزود: اگر کسی فرهنگ خدا را قبول کرد، باید بداند فکر، اندیشه، سخن و حتی رفتار او باید قرآنی باشد و اگر اینگونه شد که انسان قرآنی فکر کند و بعد هم ارزشی عمل نماید، سعادت او هم حتمی خواهد بود.

وی در پایان نیز با بیان این‌که انسان باید کم حرف بزند و کمتر ادعا کند، بلکه بیشتر عمل کند و پای اعتقادات خود بایستد، عنوان کرد: هر کسی دین اسلام را پذیرفت، باید بداند این قبول کردن هزینه هم دارد و هزینه کردن آن جانی و مالی است و باید برای این اعتقاد جان خود را فدا کرد.

انتهای پیام

کد N940319