اشتاین‌مایر در پاکستان: اسلام‌آباد شریک مهمی برای برلین است

وزیر خارجه آلمان که به پاکستان سفر کرده است، گفت که برلین می‌خواهد به اسلام آباد در توسعه مناطق روستایی، عرضه انرژی و نظارت و کنترل کمک کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، "فرانک اشتاین مایر"، وزیر خارجه آلمان در گفت‌وگو با روزنامه نیشن در خصوص روابط دو جانبه شرایط منطقه‌ای و جنگ علیه تروریسم سخن گفت.

اشتاین مایر درباره روابط پاکستان آلمان گفت: اسلام آباد بازیگر مهمی در آسیا است. پاکستان شریک مهم آلمان در این منطقه است و زمانی که بحث مدیریت فوری مسائل بین المللی پیش می‌آید، پاکستان یک شریک اصلی است. من از روابط نزدیک دو کشور بسیار خشنودم. آلمان مایل به روابط دوستانه و شدید با پاکستان هستیم.

رئیس دستگاه دیپلماسی آلمان درباره آینده کمک اقتصادی آلمان به پاکستان گفت: در حال حاضر با جدیت تلاش می‌کنیم تا عرضه انرژی توسعه نیروی پلیس و توسعه مناطق روستایی نظیر بلوچستان پاکستان را در دستور داشته باشیم و امیدواریم که بخش خصوصی نقش پررنگ‌تری داشته باشد.

اشتاین مایر در ادامه همچنین در خصوص عملیات‌های ارتش پاکستان در وزیرستان شمالی عنوان کرد: خود پاکستان هدف حملات تروریستی بوده است. تصاویر قتل عام در مدرسه‌ای در پیشاور که دسامبر 2014 رخ داد، هنوز در ذهن من زنده است. قطعا به نفع خود پاکستان است که قاطعانه با خشونت افراط‌گری و تروریسم مبارزه کند و گروه‌های شبه نظامی و پناهگاه‌های امن آنها را ریشه کن کند. مبارزه با آنها باید براساس قانون و رعایت حقوق بشر باشد. من قطعا خواستار بازگشت به توقف مجازات اعدام هستم.

انتهای پیام

کد N940294