با میزبانی رئیس اداره مسلمانان قفقاز

آیت‌الله‌ نوری‌همدانی وارد باکو شد

مرجع تقليد,آيت‌الله العظمي نوري همداني,جمهوري آذربايجان

آیت‌الله‌ نوری‌همدانی بامداد امروز(دوشنبه) وارد باکو شد و مورد استقبال شیخ‌الاسلام الله شکور پاشازاده بالاترین مقام دینی جمهوری آذربایجان قرار گرفت.

آیت‌الله‌ نوری‌همدانی بامداد امروز(دوشنبه) وارد باکو شد و مورد استقبال شیخ‌الاسلام الله شکور پاشازاده بالاترین مقام دینی جمهوری آذربایجان قرار گرفت.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، آیت‌الله نوری‌همدانی در فرودگاه باکو در گفت‌وگویی با ابراز خرسندی از دیدار با روحانیون و مردم مسلمان جمهوری آذربایجان، بر ضرورت اتحاد جهان اسلام تاکید کرد.

وی وحدت اسلامی را ضرورت تاریخی عصر حاضر خواند و گفت: علمای اسلام باید دولت‌ها و مسلمانان جهان را به وحدت و یکپارچگی دعوت کنند.

الله شکور پاشازاده نیز به نمایندگی از مسلمانان جمهوری آذربایجان به آیت‌الله نوری‌همدانی خوش آمد گفت و ابراز امیدواری کرد که اساتید و روحانیون شیعه بتوانند از حضور ایشان در باکو بهره‌مند شوند.

دیدار با علمای جمهوری آذربایجان و شرکت در نشست اداره مسلمانان قفقاز در مسجد تازه پیر با حضور شیعیان این کشور، از برنامه‌های این مرجع تقلید است.

آیت‌الله‌ نوری‌همدانی همچنین در سفر خود به جمهوری آذربایجان از شهرهای تاریخی شاماخی و گنجه نیز دیدن خواهد کرد.

زیارت مرقد مطهر حضرت حکیمه بنت موسی بن جعفر(س) در باکو، بارگاه نورانی امامزاده سیدابراهیم ابن محمد ابن باقر (ع) در گنجه، بازدید از مسجد جمعه شاماخی، مسجد بزرگ حیدر، مرقد نظامی گنجوی و سخنرانی در جمع روحانیون آذربایجان و ایرانیان مقیم باکو از دیگر برنامه‌های این مرجع تقلید اعلام شده است.

محسن پاک‌آیین سفیر ایران، حجت الاسلام والمسلمین علی اکبر اجاق‌نژاد نماینده ولی فقیه و ابراهیم ابراهیمی رایزن فرهنگی و جمعی از ایرانیان مقیم در جمهوری آذربایجان نیز در مراسم استقبال از این مرجع تقلید حضور داشتند.

الله شکور پاشازاده رئیس اداره مسلمانان قفقاز میزبان این مرجع تقلید در سفر شش روزه خود به جمهوری آذربایجان، خواهد بود.

آیت‌الله نوری‌همدانی تاکنون برای دیدار با مسلمانان و شیعیان کشورهای مسلمان، به کشورهای روسیه، کنیا و تانزانیا نیز سفر کرده است.

انتهای پیام

کد N940192