تاکید نخست‌وزیر فرانسه بر ادامه اصلاحات به رغم مخالفت‌ها

نخست‌وزیر فرانسه در جمع اعضای حزب حاکم سوسیالیست تاکید کرد که وی به رغم مخالفت فعالان به اصلاحات حامی تجارت ادامه می‌دهد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رویترز، گروه کوچکی از اعضای جوان حزب با هو کردن "مانوئل والس" نخست وزیر فرانسه خواستار استعفای "امانوئل ماکرون"، وزیر اقتصاد فرانسه شدند و وی را به ارجحیت دادن تجارت به ایده‌های سوسیالیستی متهم کردند. بسیاری از اعضای سرسخت حزب حاکم فرانسه از ماکرون رضایت ندارند.

وی مظهر رویکرد حامی تجارت فرانسوا اولاند، رئیس جمهوری فرانسه هستند که اوایل 2014 اعلام شد. مانوئل والس نیز که محبوب‌ترین چپ‌گرای حزب است اصلی‌ترین گزینه برای جانشینی اولاند محسوب می‌شود و دنباله روی سیاست اولاند است. نمایندگان شورشی در جریان نشست سه روزه بسیار رک انتقاد کردند و هشدار دادند که می‌خواهند درخواست‌های آنها در لایحه بودجه 2016 در نظر گرفته شود.

سخنگوی حزب سوسیالیست تاکید کرد که والس در زمان خروج از مراسم شام خصوصی از سوی "تعداد اندکی" هو شد. همچنین سخنرانی والس روز یکشنبه از سوی اعضای حزب متوقف شد. وی می‌گفت که قوانین کار به حدی پیچیده شده است که ناکارآمد شده است. نخست وزیر فرانسه گفت: ما اصلاحات اقتصادی که نیاز است انجام می‌دهیم ما از تصمیم خود منصرف نمی‌شویم.

انتهای پیام

کد N940166