دغدغه‌های این روز‌های آیت الله علم‌الهدی

سفارت انگلستان در تهران

امام جمعه مشهد گفت: شما مردمی هستید که تصمیم می‌گیرید محمدعلی فروغی‌ها بر سر کار بیایند یا خیر، من کاری با احزاب ندارم اما اگر کسی با رهبری زاویه دارد وثوق الدوله این مملکت خواهد شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه اصفهان، آیت الله سید احمد علم‌الهدی در همایشی با موضوع همدلی، مقاومت و پاسداری از حریم ولایت که به مناسبت سالگرد شهادت شهیدان رجایی و باهنر در مسجد سید اصفهان برگزار شد با اشاره به سیره امام رضا (ع) سیره این بزرگوار را حاوی نکاتی دانست که می‌تواند راهبرد وضعیت امروز کشور ما باشد.

وی امام رضا (ع) را مؤسس گفتمان امامت و ولایت در مدیریت اجتماعی امت اسلام و حاکمیت دینی دانست و اظهار کرد: تبیین گفتمان امامت و ولایت یکی از ویژگی‌های حیات سیاسی امام هشتم در دوران خود است.

نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی به حدیث سلسله الذهب اشاره کرد و افزود: توحید حصن خداست به شرط و شروطی که ولایت یکی از این شروط است و اگرچه نماد برجسته ولایت و امامت حضرت امیر است، اما امام رضا (ع) خود را شرط این توحید می‌داند چرا که امامت در آن روز در وجود حضرت رضا (ع) متبلور بود.

علم‌الهدی شهیدان رجایی و باهنر را نماد مدیریت اجرایی در کشور دانست و گفت: درخشش این دو شهید به سبب گفتمان عدالت و پیروی محض از گفتمان ولایت بود. اگرچه این دو شهید در تاریخ زمامداری خود فرصت نکردند تا الگوی مدیریت اجرایی را در کشور مطرح کنند، اما آنچه در سیمای این دو شهید نقش داشته وابستگی صرف آن دو به گفتمان ولایت بود.

وی اضافه کرد: شهید رجایی ثابت کرد که دولتمردی مقید به تابعیت محض و اطاعت مطلق در برابر گفتمان امامت و رهبری است تا جایی که خود را مقلد حضرت امام می‌داند و پیروی از امام به عنوان شاخصه‌ای در کلام شهید رجایی مطرح است و چنین شخصی شایستگی مدیریت اجرایی کشور را دارد.

امام جمعه مشهد خواسته جمعی همه ملت انقلابی و دشمن شکن این کشور را اطاعت محض از رهبری دانست و گفت: دولتمردی مورد پذیرش است که مطیع مطلق گفتمان امامت و رهبری باشد.

علم‌الهدی معیار سنجش و ارزشیابی مردم نسبت به کارنامه مدیریت اجرایی دولت‌های مختلف در شهریور هرسال را مؤلفه‌هایی غیر از فعالیت اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و سیاست داخلی و خارجی دانست و ادامه داد: شاخص کارنامه‌ دولت که از طرف مردم سنجیده می‌شود این است که دولتمرد نظام جمهوری اسلامی چقدر تابع امر رهبری است و با چه کیفیتی در عملیات اجرایی دولت از رهبری پیروی می‌کند. این فرهنگی است که به واسطه انقلاب اسلامی در کشور ما نهادینه شده است و تمام آسیبی که دشمن استکباری از ناحیه ما می‌بیند همین گفتمان رهبری است.

وی گفتمان رهبری را عاملی دانست که لحظه به لحظه سفره مستکبران جهانی را جمع می‌کند و برای همین دشمنان این نظام دنبال براندازی این گفتمان هستند.

عضو مجلس خبرگان تصریح کرد: اگر امروز همدلی بین مردم وجود دارد، اگر جبهه مقاومت وجود دارد، اگر استکبار ستیزی در دنیا حاکم است و اگر امروز رییس جمهور آمریکا به هر کشوری که سفر می‌کند پرچم آمریکا را در آن کشور می‌سوزانند، تنها به خاطر گفتمان رهبری و ولایت است.

علم‌الهدی تأکید کرد: نزدیکی ما به دشمن در قالب تحولات سیاست خارجی که مدیریت اجرایی کشور اقتضا می‌کرد، این اشکال را دارد که دشمن بخواهد نیت شوم خود را به براندازی گفتمان رهبری داشته باشد.

وی با انتقاد از راه‌اندازی سفارت انگلیس در تهران، اضافه کرد: چه کسی است که نداند عمله مفت و بی جیره و مواجب و روباه استخوان خوار پشت سر آمریکا، انگلیس است که از دو قرن گذشته تا به امروز تمام ضربات وارده به استقلال ایران از ناحیه این کشور بوده است و امروز می‌بینیم مرکز همه توطئه‌های دو قرن اخیر انگلیس در تهران بازگشایی می‌شود. برای نوکری عملیاتی انگلیس و صهیونیسم ها، آیا نباید احساس خطر کنیم؟ آیا این موضوع ایجاد دغدغه نمی‌کند؟

نماینده ولی فقیه در استان خراسان مرکزی در ادامه همچنین با انتقاد از صدور مجوز برای تهیه گزارش خبرنگار BBC در کشور، گفت: نباید اجازه دهیم در کشور ما بساط عملیات خرابکارانه خود را پهن کنند.

علم‌الهدی افزود: شما مردمی هستید که تصمیم می‌گیرید محمدعلی فروغی‌ها بر سر کار بیایند یا خیر، من کاری با احزاب ندارم اما اگر کسی با رهبری زاویه دارد وثوق الدوله این مملکت خواهد شد و این وظیفه شماست که با بصیرت و دلدادگی به امامت و ولایت بر عرصه پاسداری از نظام مقدس جمهوری اسلامی اجازه ندهید که زاویه دارها با رهبری در این ممکلت به جایی برسند چرا که بعداً به روزی خواهیم رسید که رهبر با این همه عوامل زاویه‌دار تنها می‌شود و رهبری از حضرت علی قوی‌تر نیست و مشخص نیست که بر سر حکومت اسلامی چه خواهد آمد.

وی گفت: ما در هشت سال دفاع مقدس دست خالی در برابر تمام دنیا ایستادیم چرا که عزیزان شما سربازان جان بر کف کشور بودند و در مقابل دشمن ایستادند تا شما با بصیرت کامل اجازه ندهید زاویه داران در این کشور به جایی برسند.

انتهای پیام

کد N940081