امیر عبداللهیان مطرح کرد:

سفر رئیس‌جمهور بولیوی به ایران/آماده گسترش روابط با لاپاز هستیم

سیاسی

معاون وزیرخارجه با اشاره به سفر قریب الوقوع رئیس جمهور بولیوی به تهران برای شرکت در نشست روسای مجمع کشورهای صادر کننده گاز ابراز امیدواری نمود که روابط دو کشور در موضوعات مورد علاقه دو طرف گسترش یابد.

به گزارش خبرگزاری مهر،  معاون عربی آفریقای وزارت امورخارجه با خوان کارلوس آلورالده قائم مقام و معاون وزیر خارجه بولیوی دیدار کرد. در این دیدار دو طرف ضمن تاکید بر سطح خوب روابط دو جانبه، در خصوص مسایل منطقه ای در آمریکا لاتین و غرب آسیا رایزنی کردند. قایم مقام وزیر خارجه بولیوی در این دیدار مهمترین مسایل منطقه آمریکای لاتین را تشریح کرد.

معاون وزیر خارجه کشورمان دراین دیدار با اشاره به فراگیر شدن خطر تروریسم افراطی و تکفیری در سطح  منطقه و تاثیر آن بر امنیت بین المللی، به تبیین دیدگاه های کشورمان در خصوص بحرانهای منطقه ای از جمله سوریه، عراق، یمن و فلسطین اشغالی پرداخت و اظهار داشت: برخی بازیگران برای پیگیری اهداف سیاسی خود در این منطقه از گروههای تروریستی استفاده ابزاری می کنند.

معاون وزیر امورخارجه کشورمان با اشاره به سفر قریب الوقوع رئیس جمهور بولیوی به تهران برای شرکت در نشست روسای مجمع کشورهای صادر کننده گاز ابراز امیدواری نمود که روابط دو کشور در موضوعات مورد علاقه دو طرف هر چه بیشتر گسترش و از آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای ادامه گفتگوها در مسایل منطقه ای خبر داد.