حماس: فتح درصدد جلوگیری از برگزاری نشست کادر رهبری موقت ساف است

سختگوی حماس اعلام کرد که جنبش فتح به دنبال آن است تا از برگزاری نشست کادر رهبری موقت سازمان آزادی‌بخش فلسطین (ساف) جلوگیری کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، سامی ابوزهری، سخنگوی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) تاکید کرد که اظهارات نبیل شعث، عضو کمیته مرکزی جنبش فتح و دیگر رهبران آن علیه رهبران این جنبش، بخشی از هجمه سازماندهی شده برای سرپوش نهادن بر ادامه همکاری امنیتی با دشمن، سیاست های یک‌جانبه جنبش فتح و تلاش های این جنبش برای تحمیل سیاست‌های فاسد خود بر سازمان آزادی‌بخش است.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی فلسطین، سامی ابوزهری در گفت‌وگو با الرساله نت تصریح کرد که برگزاری نشست کادر رهبری موقت سازمان آزادی‌بخش از طریق ویدیو کنفرانس ایده‌ای مسخره و احمقانه است که تمامی گروه های فلسطینی که رهبران آن در خارج قرار دارند، با چنین ایده ای مخالف هستند. وی تاکید کرد که این اقدام جنبش فتح صرفا مانوری برای توجیه تعطیلی نشست کادر رهبری موقت ساف است.

ابوزهری جنبش فتح را مسئول عواقب و پیامدهای منفی نقض اصول و اجماع ملی فلسطین دانست.

نبیل شعث به تازگی مدعی شده که عباس موافق برگزاری نشست کادر رهبری موقت ساف در مقر تشکیلات خودگردان در رام‌الله است و گروه‌هایی که نمی توانند در این نشست حضور داشته باشند، می توانند از طریق ویدیو کنفرانس در آن مشارکت کنند.

انتهای پیام

کد N939810