معاون پارلمانی رییس‌جمهور :

برجام بصورت لایحه به مجلس نمی رود

سیاسی

معاون پارلمانی رییس‌جمهور گفت:در همه زمینه‌ها با مجلس تعامل داریم و در مورد برجام هم با مجلس تعامل خواهیم داشت.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حجت‌الاسلام و المسلمین مجید انصاری پس از جلسه عصر امروز (یکشنبه) هیات دولت در جمع خبرنگاران درباره اینکه آیا لایحه برجام به مجلس ارائه خواهد شد یا خیر؟ اظهار کرد: همان‌طور که رییس‌جمهور فرمودند دولت درباره برجام چیزی را امضاء نکرده است که بخواهد در قالب لایحه به مجلس تقدیم شود. ما در همه زمینه‌ها با مجلس تعامل داشته‌ایم و در این زمینه هم با مجلس تعامل خواهیم داشت.

وی افزود:طبعا مثل گذشته هرگاه مجلس لازم بداند چه در جلسه غیررسمی نمایندگان و چه در کمیسیون‌های ذیربط و چه این کمیسیون برجام، اگر اطلاعاتی بخواهند یا دعوت کنند مسئولین ذیربط به جلسات خواهند رفت، ولی چیزی تحت عنوان لایحه به مجلس داده نخواهد شد.

معاون پارلمانی رییس‌جمهور همچنین درباره برنامه ششم توسعه یادآور شد: امسال باید این قانون را تقدیم مجلس کنیم. در برنامه‌های گذشته یک سلسله احکام دائمی داشتند که دولت در خصوص بودجه اقدام خوبی انجام داد و احکام دائمی لوایح بودجه را استخراج و طی یک لایحه تقدیم مجلس کرد و تبدیل به قانون دائم شد. احتمالا همین اقدام راجع به برنامه توسعه ششم هم انجام می‌شود.

وی ادامه داد: چون برخی از احکام برنامه پنجم و برنامه‌های پیشین احکام دائم هستند و مرتب تکرار شده‌اند و به نوعی برای همیشه قانون دائمی هستند احتمالا این احکام در یک لایحه تقدیم مجلس خواهد شد. یک سلسله احکام هم که مربوط به خود برنامه ششم است و ان‌شاءالله تقدیم مجلس خواهد شد.

انصاری در پایان بیان کرد: سعی ما بر این است که از فرصت باقیمانده مجلس نهم حداکثر استفاده را با همکاری نمایندگان محترم مجلس در جهت تصویب قوانین مورد نیاز و تقدیم لوایح و طرح‌هایی که دارای اولویت هستند، داشته باشیم.

انتهای پیام

کد N939748