۰

ملاقات دبیر کل جدید اکو با عراقچی

  • ۱۹بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه

خلیل ابراهیم آکچا دبیر کل جدید سازمان همکاری اقتصادی (اکو) با عباس عراقچی معاون امور حقوقی و بین المللی وزارت امور خارجه دیدار و گفتگو کرد .

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران ( ایسنا )معاون وزیر امورخارجه کشورمان در این دیدار ضمن تبریک و ابراز خرسندی از انتصاب خلیل ابراهیم اکچا به عنوان دبیرکل جدید اکو ،از او بعنوان فردی آشنا به موضوعات بین المللی و دارای سوابق و تجارب در امور توسعه و برنامه ریزی اقتصادی یاد کرد.

وی همچنین بر لزوم تقویت بیش از پیش دبیرخانه و همچنین تعمیق فعالیتهای سازمان اکو تاکید نموده و در این راستا حمایت همیشگی جمهوری اسلامی ایران از سازمان و دبیرکل اکو را یاد آور شد.

عراقچی با برشمردن ابعاد گوناگون همکاری ها در اکو اظهارداشت: کشورهای عضو انتظار دارند که شاهد نتایج ملموس فعالیتهای این سازمان بویژه با اولویت طرحها و برنامه های زیربنایی باشند . لذا خواستار ارائه و عملیاتی شدن ایده ها و طرح های جدید هستند.

معاون حقوقی و بین المللی وزیر امور خارجه با ارج نهادن به تلاشهای دبیرکل های پیشین اکو ،بر ضرورت تلاش مضاعف دبیرکل جدید و همکاران وی برای تقویت ساختارهای درونی اکو و استفاده از تجارب انباشته شده و توانمندیهای کشورهای عضو تاکید و اضافه کرد: فرصت های گسترده ای برای توسعه همکاری ها در اکو موجود است که باید مورد کنکاش و بهره برداری قرار گیرد.

به گزارش ایسنا خلیل ابراهیم اکچا نیز در این دیدار با ابراز تشکر از حمایت های جمهوری اسلامی ایران از سازمان اکو و انتصاب خویش به عنوان دبیرکل اکو، ضمن ارائه گزارشی از اقدامات صورت گرفته بر نقش محوری کشورمان در هدایت فعالیتهای اکو تاکید و با تبیین برخی از برنامه های کاری خویش ،خواستار استمرار حمایت و مساعدت وزارت امورخارجه جمهوری اسلامی ایران از سازمان اکو و دبیر کل آن گردید. وی با اشاره به تحولات و اجلاس های پیش رو ، از جمله نشست فوق العاده شورای وزیران امور خارجه کشورهای عضو اکو ، ابراز امیدواری نمود که نتایج این اجلاس زمینه توفیق سازمان در نیل به اهداف از پیش تعیین شده را فراهم سازد.

انتهای پیام

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.