تقاضای برلین، پاریس و لندن برای نشست اضطراری اتحادیه اروپا درباره مهاجران

آلمان، فرانسه و انگلیس امروز (یکشنبه) به طور مشترک خواهان نشست اضطراری وزرای کشور و دادگستری اعضای اتحادیه اروپا به منظور یافتن تدابیری مشخص برای مقابله با بحران رو به تشدید مهاجران در این کشور شدند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه، وزرای کشور دولتهای آلمان، فرانسه و انگلیس در بیانیه مشترکی اعلام کردند، از ریاست لوگزامبورگ تقاضا کرده‌اند تا نشست ویژه وزرای دادگستری و کشور اعضای اتحادیه اروپا در عرض دو هفته آینده را سازماندهی کنند تا از طریق آن گام‌های ملموسی برای مقابله با بحران مهاجران پیدا شود.

در عین حال وزیر امور خارجه فرانسه نگرش برخی از کشورهای شرق اروپا درباره بحران مهاجرت پیش روی اتحادیه اروپا را فضاحت‌بار خواند.

لوران فابیوس، وزیر امور خارجه فرانسه در یک مصاحبه رادیویی گفت: هنگامی که من برخی کشورهای اروپایی به ویژه در شرق این قاره را می‌بینم که پذیرای مهاجران نیستند چنین چیزی را فضاحت بار تلقی می‌کنم.

فابیوس تاکید کرد: آلمان با حمایت فرانسه به شکلی شجاعانه در ارتباط با این بحران عمل کرده است اما مجموع اروپا باید مسئولیت‌هایش‌ را در ارتباط با این مساله تقبل کند.

فابیوس مشخصا به اقدام مجارستان در برپایی حصار همراه با سیم خاردار در مرزش با صربستان که عضو اتحادیه اروپا نیست اشاره کرد و گفت: چنین کاری در راستای احترام به ارزش‌های مشترک اروپا نیست.

انتهای پیام

کد N939629