تپکو خبر داد: کاهش قابل توجه تشعشعات رادیو اکتیور در نیروگاه فوکوشیما

سیاسی

بنا بر اعلام شرکت برق توکیو(تپکو) میزان تشعشعات رادیواکتیو در نیروگاه هسته‌ای فوکوشیما ژاپن تا حدی پایین آمده است که کارگران به ماسک و لباس مخصوص برای ورود به این نیروگاه نیازی ندارد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از ژاپن تایمز، تپکو با اعلام این خبرکه با کاهش قابل توجه مقدار تشعشعات رادیو اکتیو در نیروگاه هسته‌ای فوکوشیما ژاپن، کارگرانی که برای پاکسازی این نیروگاه از آب رادیواکتیور و تشعشعات فعالیت می‌کنند برای ورود به نیروگاه نیازی به استفاده از ماسک و لباس‌های مخصوص ندارند، تاکید کرد که با این حال پس از بروز یک حادثه جانی در ماه اخیر، امنیت و سلامت کارگران نیروگاه فوکوشیما نخستین اولویت شرکت تپکو است.

به گزارش ایسنا، مارس 2011 وقوع سونامی باعث ورود مقادیر زیادی از آب دریا به نیروگاه هسته‌ای فوکوشیما و خرابی سیستم سرد کن راکتور هسته‌ای آن شد و در اثر گدازش راکتور هسته‌ای فوکوشیما مقادیر زیادی از مواد رادیو اکتیو به بیرون انتشار یافت.

بنابر اعلام شرکت تپکو، مالک و گرداننده نیروگاه فوکوشیما کارگران ایمنی تاکنون توانسته‌اند مقادیر زیادی از آب آلوده به مواد رادیو اکتیو را به صورت ایمن از این نیروگاه خارج کنند.

انتهای پیام

کد N939390