دفاع حبیبی از نزدیکی موتلفه به پایداری: اصولگرا، اصولگراست، تندرو و افراطی، معتدل و سنتی نداریم

حزب موتلفه اسلامی,اصولگرایان

پس از نشستی که عنوان «وحدت اصولگرایان» داشت و تنها سه حزب مؤتلفه اسلامی، جبهه پایداری انقلاب اسلامی و جمعیت ایثارگران در آن حضور داشتند، انتقاداتی به موتلفه و نزدیکی اش به دو گروه دیگر مطرح شد که با پاسخ دبیرکل این تشکل روبرو شد.

محمدنبي حبيبي با اشاره به نشست دبیران استان های سه تشکل حزب مؤتلفه اسلامی، جبهه پایداری انقلاب اسلامی و جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی گفت: اجلاس وحدت یک گام بزرگ برای همگرایی اصولگرایان است. 

به گزارش خبرآنلاین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی حزب موتلفه، وي در پایان نشست دبیران حزب موتلفه افزود: راهبرد «یکصدا یک فهرست» بدون سهم‌خواهی شخصی و گروهی هیچ یک از تشکل‌های اصولگرا، اکنون به صورت یک گفتمان درآمده‌ است. اصولگرایان با این راهبرد درصدد تشکیل یک مجلس ولایی هستند که بتواند راهبردهای رهبری را در حوزه سیاست، اقتصاد، فرهنگ ومسایل اجتماعی عملیاتی کند.

وی در ادامه با اشاره به اینکه روزنامه‌های دوم خردادی برخی اخبار و تحلیل‌های وارونه مطرح می‌کنند و با تقسیم اصولگرایان به تندرو و میانه‌رو، افراطی و معتدل درصدد اخلال در همگرایی اصولگرایان هستند بیان داشت: همانطور که می‌دانید روزنامه‌های دوم خردادی از قرار گرفتن تشکل‌های اصولگرا در کنار هم ناراحت هستند پس با انتشار برخی اخبار دروغ و تحلیل‌های بی‌مبنا و وارونه می‌خواهند در میان اصولگرایان واگرایی ایجاد کنند تا مدل انتخابات ۹۲ را باز تولید کنند.

حبیبی تصریح کرد: اصولگرا، اصولگراست. تندرو و افراطی، معتدل و سنتی نداریم. بالاخره یا کسی اصولگرا اهست یا نیست. ملاک‌های اصولگرایی مشخص است که خوشبختانه ما در نشست پنجشنبه گذشته آن را باز تعریف کردیم. متأسفم که دوم خردادی‌ها در قالب همین تحلیل‌های فریب‌آمیز به ساحت برخی از شخصیت‌های بزرگ اهانت می‌کنند. ما این اهانت را برنمی‌تابیم.

دبیر کل حزب موتلفه اسلامی در ادامه خاطرنشان کرد: آیت الله مصباح یزدی در کنار آیت الله یزدی دبیر کل جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و آیت الله موحدی کرمانی دبیر کل روحانیت مبارز دغدغه همگرایی اصولگرایان را دارند به همین دلیل آیت الله مصباح در اجلاس مشترک دبیران استان‌های سه تشکل شرکت کردند. آیت‌الله موحدی کرمانی هم یک پیام ویدئویی مرحمت فرمودند و چون در سفر بودند نتوانستند در این اجلاس شرکت کنند و از طرف آیت‌الله یزدی نیز یکی از شخصیت‌های روحانی به ایراد سخن پرداختند.

وی همچنین با اشاره به جمع‌بندی این نشست اظهار داشت: دستاوردهای این نشست به زودی آثار خود را در سراسر کشور نشان می‌ده.د قرار است ما دست دوستی و مودت به سوی همه اصولگرایان دراز کنیم ضمن اینکه گفته‌ایم ما قطب اصلی یا مرکز اصلی همگرایی اصولگرایان نیستیم. اکنون گفتمان همگرایی در سراسر کشور در میان اضلاع و افراد و شخصیت‌های اصولگرا به شکل منطقی پیش می‌رود بطور طبیعی ما می‌توانیم با راهبرد یک‌صدا یک فهرست در کنار هم قرار بگیریم و پیش‌بینی ما این است که ان‌شاءالله همه اصولگرایان با دغدغه همگرایی یکی خواهند شد.

حبیبی در واکنش به اينکه ظریف اعلام کرده است اجرای تعهدات ایران از اول مهر آغاز می‌شود، گفت: شتابزدگی در اجرای تعهدات درحالی که تصویب برجام در واشنگتن همچنان در هاله‌ ابهام است، چه معنا می‌دهد. همچنین شتابزدگی در اجرا تا وقتی که هنوز طرف مقابل به هیچ تعهدی تا کنون عمل نکرده باز بی‌معناست.

وی با اشاره به گزارش جدید آژانس اظهار داشت: در حالی که سخنگوی وزارت خارجه آمریکا می‌گویدکه سایت پارچین هسته‌ای نیست، آژانس با موضع‌گیری دوپهلو باز علامت سوال روی فعالیت‌های هسته‌ای ایران می‌گذارد. با این بی‌اعتمادی به آژانس آیا شتابزدگی در اجرای تعهدات معنا دارد؟

27220

کد N939271