ابوترابی‌فرد: دستاورد هسته‌ای به برکت وجود ولی فقیه حاصل شد

سیاسی

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی، ولی فقیه را محوریت نظام اسلامی عنوان و تأکید کرد که تمام دستاورد هسته‌ای کشورمان به برکت وجود ولی فقیه صالح بوده است.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حجت الاسلام والمسلمین محمدحسن ابوترابی فرد که در مراسم بزرگداشت شهیدان رجایی و باهنر در مدرسه رفاه سخن می‌گفت نامگذاری سالروز شهادت شهیدان رجایی و باهنر به نام هفته دولت را برای شکرگزاری و زنده نگه داشتن یاد و نام آنها دانست و گفت: نامگذاری همچنین نقشه راه و مسیر حرکتی به مدیران کشور نشان می‌دهد که باید اولا،‌ دین باور و خداباور و معتقد به اصول و مبانی دینی باشند و ثانیاً اعتقاد به نظام اسلامی ولایی با محوریت فقیه عادل، صالح، مدیر و مدبر داشته باشند.

وی افزود: هویت نظام در اسلامیت و جمهوریت آن معنا می‌شود و اسلامیت هم به حضور ولی فقیه عادل در محوریت آن برمی‌گردد وگرنه برخی کشورهای همسایه ما اسلامی هستند اما اسلام در آن کشورها دیده نمی‌شود. کدام عاقلی است که تردید کند اگر محوریت ولی فقیه نبود هرگز نظام شاهنشاهی فرو نمی‌ریخت و مردم هرگز پیروز نمی‌شدند و اگر محوریت فقیه عادل، ‌مدیر و شجاع در برابر نظام سلطه نبود هرگز جمهوری اسلامی شکل نمی‌گرفت.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اگر محوریت امام (ره) نبود هرگز دفاع مقدس به قله افتخار و عظمت ملت تبدیل نمی‌شد و استخوان‌های ملت زیر چرخ تحریم خرد می‌شد. در دفاع مقدس عراق مقابل ما شمشیر کشیده بود و کشورهای دیگر و قدرت‌های بزرگ خود را پنهان می‌کردند. اما در موضوع هسته‌ای همه با هم با شمشیرهای از نیام درآمده حضور می‌یافتند که ایران نباید چرخه سوخت هسته‌ای را در اختیار داشته باشد و برای رسیدن به این هدف از همه ابزارها بهره گرفتند.

ابوترابی فرد با اشاره به استدلال رئیس جمهور آمریکا برای دفاع از برجام نیز گفت: آنها می‌گویند ما 12 سال مقابل ایران ایستاده‌ایم اما هر قدمی که برداشتیم ایران پیروز صحنه بوده است و توفیقی هم به خاطر تحریم‌ها نداشتیم. اینها به دلیل محوریت فقیه است. اگر سیاستمداران صادق باشند باید اذعان کنند که همه دستاورد هسته‌ای ایران به برکت وجود ولی فقیه صالح است.

ادامه دارد...

کد N939103