نمایش غیرمنتظره همکاری نظامی روسیه و چین در مانور دریایی

مانور نظامی نیروی دریایی چین و روسیه بزرگترین رزمایش دریایی مشترک با حضور نیروهای فراوان و تجهیزات نظامی بسیار زیاد برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه راشاتودی، فرماندهان روسی و چینی در این رزمایش نظامی نیروی دریایی با عنوان "دریای مشترک شماره دو 2015" شرکت کرده و نمایشی غیر منتظره از همکاری نظامی به اجرا گذاشتند.

در مجموع 22 ناو، 20 هواپیما، 40 خودروی زرهی و 500 افسر نیروی دریایی از دو کشور، همچنین موشک کروز واریاگ، کشتی یگان پاسیفیک روسیه و ناوشکن چینی شنیانگ در این رزمایش حضور داشتند.

این رزمایش‌ها در خلیج پطر کبیر نزدیک شهر بندری ولادیووستوک، در شرق دور روسیه برگزار شد و ناوهای شرکت کننده در آب‌های منطقه‌ای روسیه و آبهای بین المللی در دریای ژاپن به انجام عملیات تمرینی پرداختند.

در این رزمایش مشترک، مانورهای ضد هوایی مقابله با حملات زیردریایی و خرابکاری و همچین شبیه سازی حملات علیه ناوهای دشمن با پشتیبانی هوایی هلی‌کوپتر Ka-27 صورت گرفت. روسیه نیز با سیستم دفاع هوایی S-300 مجهز بود و 64 موشک رهگیر حمل می‌کرد.

چین نیز سیستم‌های پیشرفته هلی کوپتری و دفاع هوایی روسیه را دریافت کرد ونخستین کشوری است که مجوز خرید سیستم دفاع هوایی S-300 را دارد. علت اصلی این فروش سیستم‌های پیشرفته به چین بازتاب یک اعتماد منحصر به فرد به چین است مبنی بر اینکه پکن این تکنولوژی‌های پیشرفته را به طرف ثالث نمی‌دهد.

هدف اصلی این رزمایش‌ دشمن خاصی نبود تنها علت برگزاری آن آماده سازی دو طرف در مقابل تهدیدها شامل تروریسم بین المللی است.

این رزمایش 20 اوت 2015 در دریای ژاپن آغاز شد و با آتش بازی ناوهای شرکت کننده از یگان‌ پاسیفیک روسیه و ارتش آزادی بخش خلق چین در 28 اوت پایان یافت. دو کشور از 2012 رزمایش مشترک دارند وآخرین آن در آب‌های قلمروی چین برگزار شد.

انتهای پیام

کد N939031