حیدرپور در گفت‌وگو با ایسنا:

اجلاس روسای مجالس دنیا برای برون رفت از چالش‌های بشریت مفید است

سیاسی

یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس برگزاری اجلاس روسای مجالس دنیا را برای رسیدن به راه‌حلی جهت برون رفت از معضلات و چالش‌های پیش روی جامعه انسانی و بشریت مفید خواند و گفت: انتظار می‌رود در این راستا کشورها به راهکاری برای مقابله با گروه‌های افراطی و تروریستی همچون داعش برسند.

عوض حیدرپور در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) با اشاره به سفر رییس مجلس به نیویورک جهت شرکت در اجلاس روسای مجالس دنیا گفت: اجلاس روسای کل مجالس دنیا فرصتی برای بحث و بررسی و تبادل نظر بین روسا و نمایندگان شرکت کننده در آن است که روسای مجالس با اشرافیت نسبت به مسائل و ظرفیت‌های کشورشان می‌توانند به بررسی مشکلات بپردازند.

وی تشکیل کمیته‌های مختلف در حاشیه‌ این اجلاس با حضور نمایندگان مجالس دنیا را فرصت دیگری برای بررسی کارشناسانه مشکلات و معضلات دنیا و رسیدن به راه جامعی دانست و گفت: در حال حاضر کشورهای مختلف با معضلات و مشکلاتی در ابعاد سیاسی، امنیتی و اجتماعی مواجه‌اند که مهمترین آن مواجه با گروه‌های افراطی و تروریستی مثل داعش است که صلح و امنیت جهانی را مخدوش کرده‌اند.

حیدرپور با بیان اینکه در این اجلاس می‌توان با بررسی معضلات و چالش‌های پیش روی جامعه بین‌المللی، راه حل برون رفت از این مسائل را پیدا کرد، افزود: قطعا در این اجلاس سرفصل‌هایی مثل مسائل توسعه‌ای، اجتماعی، اقتصادی و سایر موارد مورد توجه روسای مجالس قرار می‌گیرد.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تاکید کرد که برگزاری این نشست‌ها جهت پیداکردن راه حل‌های مورد نیاز برای برون رفت از معضلات و چالش‌های پیش روی جامعه انسانی و بشریت مفید خواهد بود.

وی همچنین در مورد دیدارهای دو یا چندجانبه در حاشیه اجلاس گفت: طبیعتا در این نشست‌ها مباحث مشترک بین همه ملت‌ها و همچنین مسائل مربوط به خاورمیانه و کشورهای حاشیه خلیج فارس بخصوص کشورهای اسلامی محور گفت‌وگو خواهد بود.

به گفته حیدرپور باید در این دیدارها مسائل منطقه‌ای به خصوص مسائل کشورهای جهان اسلام و خاورمیانه در دستور کار روسای مجالس قرار گیرد تا برای حل و فصل مسائل و مشکلات‌ تصمیمات لازم اتخاذ شود.

انتهای پیام

کد N938954