در دیدار با قائم مقام وزارت امورخارجه بولیوی

روانچی: تعامل با آمریکای لاتین از اولویت‌های برنامه‌هایمان است

مجيد تخت روانچي, آمریکای لاتین

خوان کارلوس آلورالده، قائم مقام وزارت امورخارجه بولیوی به منظور برگزاری سومین دور مشورت‌های سیاسی بین ایران و بولیوی، صبح امروز با مجید تخت روانچی معاون اروپا و آمریکای وزارت امورخارجه دیدار و گفت‌وگو کرد.

یه گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) آلورالده در این ملاقات حمایت دولت متبوع خود را از حقوق ملت ایران مبنی بر بهره برداری از انرژی صلح آمیز هسته ای اعلام و ابراز امیدواری کرد: اجرای کامل مفاد توافق‌نامه اخیر (برجام) بین ایران و کشورهای عضو 1+5 هر چه زودتر آغاز شود.

وی با اشاره به توانمندی‌ها و پیشرفت‌های ایران در زمینه سدسازی و آبرسانی، بویژه ساخت سدهای کوچک و متوسط ، ابراز علاقه نمود تا کشورمان برای ساخت این گونه سدها برای مصارف کشاورزی ، پرورش آبزیان و همچنین تولید برق در بولیوی اقدام نماید.

آلورالده همکاری‌های درمانی و بهداشتی کشورمان با بولیوی را موفقیت آمیز خواند و موضوع امکان توسعه این همکاری‌ها و افزایش مراکز درمانی همچنین صادرات دارو و تجهیزات پزشکی به بولیوی نیز در این دیدار مورد بررسی و مذاکره قرار گرفت.

تخت روانچی معاون اروپا و آمریکا وزیر خارجه کشورمان نیز از گسترش همکاریهای دو کشور ، استقبال کرد و گفت: ایران تعامل با کشورهای آمریکای لاتین در زمینه های مختلف را از اولویتهای برنامه های خود می‌داند.

برخورد دوگانه در زمینه حقوق بشر ، استفاده ابزاری از مبازره با قاچاق مواد مخدر و همچنین سیاستهای ناکارآمد و ابهام آمیز برخی کشورهای غربی در مبارزه با تروریسم از جمله سایر موضوعاتی بود که مورد بحث و بررسی طرفین قرار گرفت.

انتهای پیام
کد N938878