معاون سیاسی وزیر کشور:

نباید از فعالیت‌های در چارچوب قانون نگران باشیم

احزاب,انتخابات مجلس,وزارت کشور

معاون سیاسی وزیر کشور با اشاره به فعالیت حزب اراده ملت ایران، تأکید کرد: در جریان اقداماتی که تاکنون درباره این حزب انجام شده است، مرّ قانون رعایت شده است.

محمد حسین مقیمی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با تأکید بر اینکه اقداماتی که تاکنون درباره حزب اتحاد ملت ایران انجام شده است، مرّ قانون رعایت شده است، اظهار کرد: به همه این اطمینان را می‌دهیم که فعالیت احزاب در کشور در چارچوب قانون است و چنانچه حزبی در کشور تشکیل شود، حتماً موازین قانونی رعایت می‌شود.

وی با بیان اینکه توصیه من به همه احزاب قانونی، رعایت قانون و کمک به توسعه احزاب در کشور است، خاطرنشان کرد: احزاب باید برای رسیدن به اهداف خود تلاش و با یکدیگر به رقابت بپردازند؛ چرا که رقابت میان احزاب موجب تقویت آنها و در نتیجه تشویق مردم به تحزب گرایی می‌شود.

معاون سیاسی وزیر کشور افزود: احزاب باید از خدا بخواهند که در حزب رقیبشان، حزبی قوی و فعال باشد تا موجب تقویت‌شان شود.

مقیمی در ادامه در مورد اظهارات و واکنش‌های مطرح شده از سوی برخی فعالان سیاسی علیه حزب اراده ملت ایران،‌ اظهار کرد: طرح اینگونه اظهارات آن هم از سوی رقبای این حزب امری طبیعی است، با این حال به این رقبا توصیه می‌شود که به دنبال یافتن احزاب قدرتمند به عنوان رقیب خود باشند.

وی همچنین با اشاره به فعالیت غیرقانونی برخی تشکل‌های سیاسی در کشور، گفت: بسیاری آمدند و اعلام تشکیل جبهه‌ای سیاسی کردند و اکنون نیز در حال فعالیت سیاسی هستند، اما تاکنون یک بار نیز انتقادی علیه آنها مطرح نشده است.

معاون سیاسی وزیر کشور تصریح کرد: چنانچه عده‌ای بخواهند فعالیتی قانونی انجام دهند، باید به جای مخالفت با آنها، به حمایت از آنها بپردازیم و آنها را تشویق کنیم.

مقیمی در پایان با تأکید بر اینکه نباید از اینکه عده‌ای می‌خواهند فعالیتی در چارچوب قانون انجام دهند نگران باشیم،‌ بلکه باید از این اتفاق خوشحال باشیم، خاطرنشان کرد: باید از فعالیت عده‌ای احساس نگرانی کنیم که برای اخذ مجوز فعالیت مراجعه نمی‌کنند و در عین حال نیز فعال هستند.

انتهای پیام

کد N938603