انتقاد مارین لوپن از اقدامات غرب در خاورمیانه

رهبر جناح ناسیونالیست فرانسه با انتقاد از رییس‌جمهوری کشورش گفت که بحران مهاجرتی که اکنون گریبان‌گیر اروپا شده ناشی از اقدامات غرب در راستای بی‌ثبات کردن سوریه است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، مارین لوپن، رهبر جناح ناسیونالیست فرانسه در اظهارات خود به انتقاد از فرانسوا اولاند، رییس‌جمهور کنونی و نیکولا سارکوزی، رییس‌جمهوری پیشین این کشور پرداخت و گفت: سیاست‌های پاریس در خاورمیانه باعث بی‌ثباتی در منطقه شده و این بی‌ثباتی نیز نهایتا به بحران مهاجرت منتج گردیده است.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: بحران مهاجرت ناشی از بی‌ثباتی در منطقه باعث شده که فرانسه و بقیه کشورهای اروپا امروز بهای آنچه را که قبلا انجام داده‌اند، بپردازند.

لوپن در گفت‌وگو با شبکه یک تلویزیون فرانسه اظهار کرد: وضعیت مهاجران پیش از آغاز بی‌ثباتی در سوریه به این حد بغرنج نبود و با بی‌ثباتی سوریه بود که همه چیز آغاز شد.

این سیاستمدار فرانسوی ادامه داد: ما باید به خاطر چیزی که امروز روی می‌دهد اولاند و سارکورزی را مسئول بدانیم. رهبر جناح ناسیونالیست فرانسه که سومین حزب بزرگ این کشور محسوب می‌شود، تاکید کرد: واقعیت این است که مردم فرانسه خواهان ورود مهاجران به کشورشان نیستند.

انتهای پیام

کد N938426