دادستان کل کشور: هر گونه تفرقه برای توسعه‌یافتگی مضر است

سیاسی

دادستان کل کشور گفت: اولین شاخص مدیریت اسلامی نگاه به کار و مسئولیت به عنوان یک امانت الهی است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)- منطقه کهگیلویه و بویراحمد حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رییسی در یادواره شهدای دولت کهگیلویه و بویراحمد که شنبه هفتم شهریور ماه برگزار شد، افزود: در نظام مدیریتی ما به عنوان مدیریت اسلامی شاخص‌هایی وجود دارد که مدیریت ما را از سایر مدیریت‌ها ممتاز می‌کند. اولین شاخص این است که به کار و مسئولیت به عنوان یک امانت الهی بنگریم.

وی افزود: دومین شاخص مدیریت اسلامی نگاه به مردم است. آخرین سخنی که امروز در مدیریت وجود دارد، سخن مشتری‌مداری است اما در نگاه مدیریت اسلامی یک آموزه و مفهوم بسیار بلندی داریم که در هیچ نظام مدیریتی اینگونه سخن گفته نشده و در هیچ نظام مدیریتی مسئله محبت مردم و دوست داشتن مردم وجود ندارد پاسخگو بودن و جواب به مردم هست اما محبت به مردم نیست که در مدیریت اسلامی وجود دارد و باید پررنگ‌تر شود.

رئیسی تصریح کرد: یکی از جلوه‌های مهم در سیره‌های علوی، نبوی، فاطمی و رضوی توجه به مردم است که بسیاری از سختی‌ها را آسان و بسیاری از ناهمواری‌ها را هموار می‌کند.

دادستان کل کشور اظهار کرد: شاخص سوم که در مدیریت اسلامی وجود دارد و در زندگی شهیدان رجایی و با هنر حقیقتا وجود داشت عبارتست از اتکا به خدا، اعتماn به نفس و اعتماد به داشته‌های خود و داشته های آنچه که در کشور و نظام جمهوری اسلامی ایران وجود دارد که این داشته‌ها و ذخایر انسانی و ملی ما بسیار زیاد است و این ذخایر را درست به کار گرفتن باعث شد کشور ما به عنوان یک کشور مقتدر شناخته شود.

وی با ذکر مثالی در این زمینه اظهار کرد: در هشت سال دفاع مقدس شرایط در ارتش نامناسب بود، در سپاه انگیزه ایستادگی بود اما سلاح نبود اما امام خمینی (ره) از این ارتش یک ارتش مذهبی، ولایی و پای کار ساخت. همین ظرفیت‌های ما باعث شد که ما در جنگ پیروز شویم. همین مردم ظرفیت‌ها و سرمایه‌های ملی ما هستند.

دادستان کل کشور ضمن گرامی داشت هفته دولت و یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر خاطرنشان کرد: تعداد شهید کارمند استان کهگیلویه و بویراحمد نشان‌دهنده بصیرت، وظیفه‌شناسی و زمان‌شناسی کارمندان شهیدی است که در این استان فعالیت داشتند و بر اساس این زمان‌شناسی تشخیص دادند و در هشت سال دفاع مقدس به وظیفه و تکلیف خود عمل و از آرمان‌های جمهوری اسلامی ایران دفاع کردند.

حجت الاسلام و المسلمین رئیسی اظهار کرد: تفاوت نگاه شهید رجایی و بنی صدر این بود که نگاه شهید رجایی نگاه به فرمان امام و ولایت فقیه زمان خودش بود و نگاه به مردم و داشته‌ها و ذخایری که درون مردم بود اما نگاه بنی‌صدر به بیگانه بود.

وی اضافه کرد: توسعه‌یافتگی استان و هر توسعه‌یافتگی در پرتو هماهنگی و همدلی امکان‌پذیر است. این همکاری، هماهنگی، همراهی و هم‌زبانی در بین مسئولان وجود دارد و باید تاکید شود برای توسعه‌یافتگی هرگونه تفرقه مضر است.

انتهای پیام

کد N938365