رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه:

باید از مسابقات قرآنی در بعد رسانه‌ای و تربیتی بهره ببریم

رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: آن نشاطی که در مسابقات قرآنی مقطع شکوفه‌ها وجود دارد نشاط خاصی است و باید تلاش کنیم که بیشترین بهره را از این مسابقات ببریم.

به گزارش خبرنگار دین و اندیشه خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، سیدمصطفی حسینی عصر شنبه در مراسم اختتامیه سی و هفتمین دوره مسابقات قرآنی مقطع شکوفه‌ها که در اردوگاه شهید باهنر برگزار شد، با بیان اینکه شرکت در این مسابقات خوب و ارزشمند است اما رتبه‌ آوردن تنها راه موفقیت و خدمتگزاری به قرآن نیست، اظهار کرد: افرادی هم ممکن است در مسابقات شرکت کنند ولی با یک اشتباه نفر اول یا پنجم نشوند. آنهایی که نفرات ششم یا هفتم شده‌اند هم با اختلاف کمی این رتبه‌ها را کسب کرده‌اند. اصل این است که در این اقدام بزرگ تبلیغی و ترویجی قرآن شرکت کرده‌اند.

وی افزود: امیدواریم که همه شرکت‌کنندگان موفقیت‌های علمی را در زندگی خود کسب کنند و این رتبه‌های برتر بودن در زندگی آنها حفظ شود. آن افرادی که می‌توانند در قیامت قرآن را بخوانند طبق سخن امام صادق (ع) آنهایی هستند که علاوه بر حفظ قرآن، عامل به دستورات قرآنی نیز هستند.

رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه تاکید کرد: حفظ قرآن شرط لازم برای فهم قرآن و فهم قرآن شرط لازم برای عمل به قرآن است. تمام اینها مقدمه‌ای است تا از آیات قرآن در زندگی بهره ببریم. امروزه ما در کشور بیش از هر چیز دیگری نیازمند اتحاد، انسجام و تمرکز هستیم و هیچ زمانی را برای از دست دادن نداریم و باید در کنار هم باشیم و برای در کنار هم بودن، جامعه قرآنی می‌تواند تاثیر بسیار زیادی داشته باشد.

حسینی یادآور شد: ان‌شاءالله سال آینده مسابقات شکوفه‌ها و مسابقات دانش‌آموزی که از سوی آموزش و پرورش برگزار می‌شود با یکدیگر تجمیع می‌شود و یک بسته تکمیلی برای این مسابقات ارائه داده می‌شود. در این راستا دستورالعمل مسابقات در حال آماده شدن است و در فصل مدرسه‌ها در اختیار دانش‌آموزان قرار می‌گیرد تا در دوره بعدی بهره‌برداری بیشتری از این مسابقات داشته باشیم.

وی گفت: آن نشاطی که در این جلسات است، نشاط بسیار خاصی است و باید تلاش کنیم بیشترین بهره‌برداری را از این مسابقات داشته باشیم؛ هم در بعد رسانه‌ای و هم در بعد تربیتی.

انتهای پیام

کد N938341