نوباوه: امیدواریم تا پایان مجلس نهم لایحه جدید شورای حل اختلاف تصویب شود

نماینده مردم تهران در مجلس گفت: امیدواریم بتوانیم با قید فوریت تا پایان مجلس نهم لایحه جدید شورای حل اختلاف را به تصویب برسانیم.

به گزارش خبرنگار حقوقی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، بیژن نوباوه در حاشیه بازدید از مجتمع‌های 12 و 13 شورای حل اختلاف اظهار کرد: خوشبختانه لایحه شورای حل اختلاف توسط دولت به مجلس آمده و از این نظر زمینه تصویب آن در مجلس بسیار بالاست.

وی ادامه داد: وقتی لایحه‌ای از سوی دولت به مجلس شورای اسلامی می‌آید بار مالی آن توسط دولت دیده شده و دولت نیز در مجلس از آن دفاع می‌کند.

نماینده مردم تهران خاطر نشان کرد: در حال حاضر این لایحه در کمیسیون قضایی مجلس شورای اسلامی به تصویب رسیده و در نوبت صحن علنی قرار دارد که امیدواریم بتوانیم با قید فوریت تا پایان مجلس نهم آن را به تصویب برسانیم.

نوباوه افزود: شورای حل اختلاف بار بسیاری از پرونده‌های ورودی به دستگاه قضایی را به دوش می‌کشد و کارکنان آن نیز با مشکلات زیادی روبرو هستند که با تصویب لایحه شورای حل اختلاف مشکلات کارکنان این شورا کاسته خواهد شد.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با بیان این که مجلس برای رفع مشکلات شورای حل اختلاف اهتمام دارد گفت: به زودی با آیت‌الله آملی لاریجانی رئیس دستگاه قضایی ملاقات خواهم کرد و در این خصوص مذاکراتی را انجام خواهیم داد.

وی با اشاره به مشکلات بیمه‌ای و حقوقی کارکنان شورای حل اختلاف افزود:‌ برای جذب نیرو در کل کشور در شورای حل اختلاف با مشکل مواجه هستیم زیرا در شورای حل اختلاف جذب نیرو از ابتدا بدون ساختار صورت گرفته و کارکنان این مجموعه با مشکلات زیادی از جمله معوقات بیمه‌ای روبرو هستند.

انتهای پیام

کد N938204