استفاده سفارت بحرین در آلمان از نام خلیج فارس

سایت اینترنتی سفارت بحرین در آلمان با درج نام رسمی خلیج فارس در وب گاه خود، موجب ناخشنودی دولت بحرین شده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) سایت منامه پست، در بخش آلمانی زبان این سایت، بحرین به عنوان جزیره ای در مرکز خلیج فارس معرفی شده است.

شبکه خبری العالم در این ارتباط گزارش کرده است، مسوولان این سایت اسم واقعی خلیج فارس را به همان شکلی که در تمام اسناد بین‌المللی قدیم و جدید آمده است و البته کشورهای عرب حاشیه خلیج‌فارس به خصوص عربستان و بحرین منکر آن شده‌اند، ذکر کرده است.

در حالی که حاکمان بحرین با اشاره عربستان همیشه در هر ریز و درشتی ایران را متهم کرده و باعث ایجاد دشمنی در قبال جمهوری اسلامی ایران می‌شوند، در چنین شرایطی درج چنین خبری مثل کابوس روی سرشان فرود آمده است.

رسانه‌های وابسته به حکومت بحرین همواره ایران را به دست داشتن در حوادث داخلی آن کشورمتهم می‌کنند در حالی که محمد شریف بسیونی، حقوقدان بین‌المللی و رییس کمیته حقیقت‌یاب بحرین، در گزارشی که به درخواست حکومت آل خلیفه تهیه شده است، دروغ بودن این اتهام‌ها را ثابت کرد.

به جز چند کشور عربی، سایرکشورهای جهان و سازمان‌های بین‌المللی هم‌چنان از نام تاریخی و کهن خلیج فارس به صورت رسمی استفاده می‌کنند. سازمان ملل و سازمان‌های بین‌المللی و تخصصی هم، نام خلیج فارس را هم چنان نام اصلی و معتبر دانسته و تغییر نام خلیج فارس را نپذیرفته‌اند.

در فهرست سازمان‌های بین‌المللی و فهرست سازمان‌های چنددولتی سازمان ملل متحد، تاکنون در نوبت‌های مختلف، نام رسمی و تغییرناپذیر آبراه جنوبی ایران، خلیج فارس اعلام شده ‌است.

سازمان ملل متحد در بیانیه‌ها، اصلاحیه‌ها و مصوبه‌های گوناگون و با انتشار نقشه‌های رسمی، نه تنها بر رسمی بودن نام خلیج فارس تاکید کرده، بلکه از هیات‌های بین‌المللی نیز خواسته است که در مکاتبات رسمی به ویژه در اسناد سازمان ملل از نام کامل «خلیج فارس» استفاده کنند.

انتهای پیام

کد N938202