انتقاد خانواده امام موسی صدر از عملکرد مسئولان لبنان و لیبی

سیاسی

پسر امام موسی صدر با انتقاد از عملکرد دولت‌های لبنان و لیبی در رابطه با پرونده ربوده شدن پدرش، تاکید کرد که آزادی، حق امام موسی صدر و دو همراه وی است نه یک لطف.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه المنار، صدر الدین صدر، پسر امام موسی صدر، مرجع دینی و رهبر سیاسی شیعیان در سخنانی در همایشی که به مناسبت سی و هفتمین سالگرد ربوده شدن وی برگزار شده بود گفت: آزادی حق امام موسی صدر و شیخ محمد یعقوب و عباس بدر الدین، همراهان امام موسی است نه لطفی در حق آنها. ما به عنوان خانواده امام موسی صدر اولین و آخرین هدفمان آزادی این سه تن است و این که سالم به وطن و خانواده‌شان و دوست‌دارانشان و به میدان جهاد بازگردند.

وی افزود: ما از مسئولان لیبیایی که یک یادداشت تفاهم و همکاری با لبنان تدوین کرده‌اند می‌خواهیم به اجرای تحقیقات در مورد جنایت ربودن امام موسی صدر و دو برادرش از سوی قذافی و نظام وی بپردازند. این یادداشت تفاهم شامل بندهایی در مورد همکاری می‌شود که می‌بایست جدی و سازمان یافته دنبال شود.

پسر امام موسی صدر گفت: ما از سطح همکاری در لیبی راضی نیستیم، بویژه این که مسئولان لیبیایی فرصت چهار ساله پس از انقلاب این کشور را برای همکاری غنیمت نشمرده‌اند.

وی افزود: ما خانواده امام موسی صدر از تلاش‌های دولت لبنان وا تمامی دستگاه‌های مربوطه راضی نیستیم، ما سخنانی می‌شنویم و اطمینان خاطر پیدا می‌کنیم، اما این اظهارات نیز همچون دیگر سخنان وعده‌هایی بیش نیست که به سطح اجرا نمی‌رسند، برای چه طرح‌های آنها شکست می‌خورد، علت این است که هنوز نپذیرفته‌اند که این مساله برای مسئولان عالی کشور باید یک اولویت باشد.

وی در پایان گفت: با وجود همه مشکلات ما امیدمان به خداست و تلاش‌ها وپیگیری‌هایی که تحت نظارت نبیه بری، رئیس پارلمان صورت می‌گیرد را نتیجه بخش می‌دانیم.

انتهای پیام

کد N938134